- Chcemy stworzyć ten inkubator, bo uważamy, że miasto ma ogromny potencjał jeśli chodzi o młodych, dobrze wykształconych ludzi, którzy kończą szkoły wyższe lub zawodowe. Brakuje dla nich jednak pewnej zachęty do pozostania w Inowrocławiu, aby tutaj oprzeć swoją przyszłość o rozpoczętą działalność gospodarczą. Inkubator Przedsiębiorczości będzie w tym bardzo pomocny - przekonywał kilka tygodni temu w trakcie pobytu w Inowrocławiu marszałek Piotr Całbecki.
Inkubatory poprowadzi Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy. Swoją ofertę w Inowrocławiu skieruje głównie do nowo powstających i nowo powstałych (do roku działalności) niewielkich firm, ze wskazaniem na te utworzone w celu komercjalizacji badań naukowych oraz instytucji wsparcia biznesu.
- Szczególnie mile widziane będą przedsiębiorstwa działające w sferze którejś ze wskazanych w wojewódzkich dokumentach strategicznych tak zwanych inteligentnych specjalizacji, w branżach kreatywnych, turystyce, edukacji pozaszkolnej oraz usługach wysoko kwalifikowanych - tłumaczy Jacek Piotrowski z Urzędu Marszałkowskiego.
Inkubator początkowo miał powstać na terenie zakupionego przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy dworca autobusowego. Gdy jednak pojawiła się szansa na wynajęcie pomieszczeń w modernizowanym właśnie budynku dworca PKP, fundusz postanowił z niej skorzystać. Jak tłumaczy nam prezes K-PFP Przemysław Woliński, dzięki temu inkubator w Inowrocławiu będzie mógł być otwarty już w pierwszym lub drugim kwartale przyszłego roku. Plany funduszu dotyczące dworca PKS nie są jeszcze skonkretyzowane.
Na pierwszym piętrze budynku dworca PKP do dyspozycji będzie ponad 700 metrów kwadratowych, z przeznaczeniem na powierzchnię biurową, sale szkoleniowe i konferencyjne. Więcej informacji na www.kpfp.org.pl/inkubatory.
