
Umowa z deweloperam
Zawsze należy czytać uważnie wszystkie dokumenty, szczególnie te, z którymi związana jest nasza przyszłość i bezpieczeństwo finansowe.
Podczas zakupu domu od dewelopera, na kupującego zostanie przeniesiona własność nieruchomości. Ważne! Dopilnuj, aby cena zakupu obejmowała przeniesienie własności działki, dostępu do części wspólnych i drogi na nabywcę.
Pamiętaj! Umowa z deweloperem musi mieć formę aktu notarialnego.

Dom z rynku wtórnego
Zakup domu używanego to inny rodzaj ryzyka. Tutaj nie mamy ryzyka upadłości dewelopera, ale za to występuje niebezpieczeństwo kupienia nieruchomości, która wymaga zainwestowania znacznej sumy pieniędzy.
Kupując dom jednorodzinny, pamiętaj, że to na tobie spoczywają obowiązki takie jak remont, czy naprawa usterek. Dlatego warto przed zakupem dokładnie ocenić stan techniczny nieruchomości.

Umowa przedwstępna
Umowa przedwstępna nie musi być aktem notarialnym. Może za to stanowić pisemne porozumienie stron. Co musi zawierać umowa przedwstępna:
- precyzyjnie opisywać przedmiot umowy
- jasno zaznaczyć cenę
- określić sposób i termin zapłaty, a także czas wydania nieruchomości.

Jak szukać domu do kupna?
Na rynku dostępnych jest wiele portali, na których można sprzedać i nabyć nieruchomość. Także biura nieruchomości w internecie przedstawiają swoją ofertę.