MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na UKW w Bydgoszczy odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej - zdjęcia

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Dla uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej przygotowano zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Bydgoski ornitolog Dawid Kilon poprowadził z młodzieżą ornitologiczne warsztaty z rysowania pastelami. Z kolei Monika Wójcik-Musiał z Ogrodu Botanicznego UKW zorganizowała spotkanie pt. „Skrzydlaty kopciuszek, kolorowy admirał i chusteczki na drzewie - odkrywamy tajemnice uniwersyteckiego Ogrodu”.
Dla uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej przygotowano zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Bydgoski ornitolog Dawid Kilon poprowadził z młodzieżą ornitologiczne warsztaty z rysowania pastelami. Z kolei Monika Wójcik-Musiał z Ogrodu Botanicznego UKW zorganizowała spotkanie pt. „Skrzydlaty kopciuszek, kolorowy admirał i chusteczki na drzewie - odkrywamy tajemnice uniwersyteckiego Ogrodu”. Dariusz Bloch
11 kwietnia odbył się finał III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej organizowanej przez Wydział Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej powstała w 2021 roku jako inicjatywa edukacyjna spajająca treści programowe z biologii oraz ekologii, uwzględniając istotność edukacji proekologicznej oraz aktualność problemów cywilizacyjnych.

W czwartek 11 kwietnia, w Collegium Copernicanum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uczniowie i uczennice szkół średnich z całej Polski pisali finałowy test wiedzy. Odbyła się też uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej:

  • I miejsce - Natalia Chaładaj (Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi),
  • II miejsce - Amelia Matuszak (I Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu),
  • III miejsce - Emilia Budrewicz (Uniwersytecie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu).

W dniu finału dla uczestników Olimpiady przygotowano zajęcia w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Bydgoski ornitolog Dawid Kilon poprowadził z młodzieżą ornitologiczne warsztaty z rysowania pastelami. Z kolei Monika Wójcik-Musiał z Ogrodu Botanicznego UKW zorganizowała spotkanie pt. „Skrzydlaty kopciuszek, kolorowy admirał i chusteczki na drzewie - odkrywamy tajemnice uniwersyteckiego Ogrodu”.

Przypomnijmy, że wcześniejsze rundy Olimpiady obejmowały: etap I szkolny (test wiedzy online organizowany w szkole macierzystej uczestnika) oraz etap II regionalny (test wiedzy online w szkole macierzystej uczestnika). Zadaniem uczestników II etapu było też przygotowanie posteru. Tematyka konkursu posterowego obejmowała następujące działy: królestwo roślin, królestwo zwierząt, królestwo grzybów, królestwo bakterii, królestwo prostistów, ekologia na co dzień.

W sesji posterowej Nagrodę Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymała Hanna Rodak za plakat pt. „Rudysty - małże okresu kredy”. Nagrodę Uczestników, zdobywając największą liczbę głosów w głosowaniu uczestników, zdobyła Maja Bernatajtys za plakat pt. „Zdrowie przy drodze”. Nagrodę Nauczycieli, zdobywając największą liczbę głosów w głosowaniu nauczycieli prowadzących, zdobyła Aleksandra Rydz za plakat pt. „Fenomen w świecie flory - rośliny mięsożerne”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Na UKW w Bydgoszczy odbył się finał III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej - zdjęcia - Express Bydgoski

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska