
III LO w Bydgoszczy
W III LO (cztery klasy I, ogółem 128 miejsc) najbardziej oblegana jest klasa turystyczno-lingwistyczna - aż 103 osoby (w I preferencji).
- Kandydatów mamy tu sporo na górkę - mówi Grażyna Dziedzic, dyrektor liceum na Okolu. - Wielu z nich to uczniowie ze świadectwem z paskiem, a możemy przyjąć tylko 32 uczniów. Szkoda, bo wygląda na to, że to dobrzy i pracowici uczniowie. W pozostałych trzech klasach też kandydatów mamy więcej niż miejsc. Medyczną w I wyborze wskazało 70 osób, humanistyczną - 53, a politechniczną - 40.

Problemów z naborem na pewno nie będzie w IV LO, gdzie od września powstaną także cztery klasy I (128 miejsc).
- W pierwszej preferencji nasze liceum wybrało 224 uczniów, a łącznie aż 645 - mówi Justyna Rościszewska, wicedyrektor "Czwórki". - Największym powodzeniem cieszy się klasa biologiczno-chemiczna. Naukę w niej chce kontynuować 80 uczniów (I preferencja). W I wyborze po 49 kandydatów zgłosiło się do klas o profilu matematyczno-przyrodniczym i humanistyczno-kulturoznawczym. Do klasy przyrodniczo-turystycznej jest z kolei 46 chętnych. Nie przewidujemy więc kłopotów ze skompletowaniem klas.

V LO w Bydgoszczy
W V LO (cztery klasy I, 128 miejsc) najwięcej chętnych jest do klasy humanistycznej. W I wyborze wskazało ją 39 uczniów. Z kolei w klasie medycznej chce uczyć się 23 uczniów.

VIII LO w Bydgoszczy
W VIII LO od września ma zostać utworzonych pięć klas I (160 miejsc).
- Najwięcej uczniów mamy do klasy o profilu wojskowym - 52 osoby w I preferencji - mówi Aldona Sobień, dyrektor szkoły. - Tradycyjnie wiele osób wybrało też profil biologiczno-chemiczny. Tu mamy dwie klasy: specjalność ratownictwo medyczne - 47 chętnych i dietetyka - 43 chętnych, a do każdej z nich można przyjąć po 32 osoby.