Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa we Włocławku prowadzi rekrutację na następujące kierunki i specjalności studiów: filologia angielska, filologia germańska, filologia germańska z nauką języka od podstaw, filologia rosyjska z nauką języka od podstaw, filologia polska, stosunki międzynarodowe, zarządzanie, administracja.
W ramach prowadzonych kierunków studiów od roku akademickiego 2009/2010 uczelnia proponuje kandydatom nowe specjalności i specjalizacje kształcenia: zarządzanie finansami przedsiębiorstw, komunikację międzykulturową, język niemiecki w biznesie z nauką języka od podstaw, tłumaczenia specjalistyczne: język główny: niemiecki, język dodatkowy: inny język obcy oraz administrację skarbową.
- Już od ubiegłego roku akademickiego uczelnia prowadzi rekrutację on-line - mówi Ilona Jakubowska, kierownik Działu Rozwoju i Promocji WSHE. - . Pozwala to kandydatom na wcześniejszą rejestrację przez Internet. Młodzież wychowana w dobie komputerów chętnie korzysta z tego dobrodziejstwa technicznego. W trosce o kandydatów, którzy nie mają dostępu do Internetu uczelnia w Biurach Rekrutacyjnych przygotowała stanowiska komputerowe umożliwiające rejestrację na miejscu.
W rekrutacji podstawowej trwającej od 22 czerwca do 24 lipca br. na studia stacjonarne i niestacjonarne łącznie złożonych zostało ponad 700 podań o przyjęcie na studia. Co w czasie panującego niżu demograficznego stanowi bardzo dobry wynik, kształtujący się na poziomie ubiegłego roku. Największym zainteresowaniem podobnie jak w latach ubiegłych ciszyła się administracja (150 podań studia stacjonarne, 88 podań studia niestacjonarne), filologia angielska oraz zarządzanie.
W chwili obecnej trwa rekrutacja uzupełniająca, która zakończy się 25 sierpnia. Podobnie jak w rekrutacji podstawowej najwięcej kandydatów składa dokumenty na kierunek: administracja. Uczelnia przewiduje uruchomienie trzeciej rekrutacji we wrześniu, która umożliwi złożenie dokumentów i podjęcie studiów przez młodzież zdającą maturę poprawkową oraz kandydatów, którzy wcześniej nie podjęli decyzji dot. kontynuacji nauki lub z różnych powodów nie złożyli dokumentów w rekrutacji podstawowej i uzupełniającej.
- Z satysfakcję mówimy o tegorocznym naborze - potwierdza Ilona Jakubowska. - Mając na uwadze niż demograficzny i kryzys gospodarczy uczelnie w całej Polsce z niepokojem przystępowały do rekrutacji na studia. Jednak obecny bardzo dobry wynik rekrutacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku może świadczyć o tym, że mimo panujących trudności zainteresowanie uczelnią i proponowaną przez nią ofertą jest niezmiennie duże. Jest to niewątpliwie potwierdzenie potrzeby istnienia państwowej, bezpłatnej uczelni we Włocławku i w regionie.
Władze uczelni są przeświadczone, że zarówno dbałość o odpowiednią ofertę edukacyjną, wysoki poziom kształcenia, bardzo dobrą kadrę naukowo-dydaktyczną jak również wiele innych działań podejmowanych przez uczelnię przynosi rezultaty i z roku na rok co raz bardziej związuje uczelnię z regionem.