
Miejsce 153.
Tanzania jest jednym z najsłabiej zurbanizowanych państw świata. Ludność miejska stanowi zaledwie 33,8% wszystkich mieszkańców. Nadal powszechny jest koczowniczy tryb życia. Znaczna część ludności jest niedożywiona i dotknięta licznymi chorobami, m.in. malarią i śpiączką. Na 1 lekarza przypada ok. 50 tys. mieszkańców.

Miejsce 152.
Rwanda jest krajem o bardzo młodym społeczeństwie – średnia wieku w 2016 roku wynosi 19 lat. To słabo rozwinięte państwo zostało objęte programem pomocy Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Rozwój gospodarczy utrudniają przede wszystkim zniszczenia po wojnie domowej, masowe migracje ludności i przeludnienie.

Miejsce 151.
Jemen to kraj, w którym od 2015 roku toczy się wojna domowa. Według ONZ od początku konfliktu w marcu 2015 do grudnia 2017, w wyniku walk zginęło od 9 do 13 tys. osób, w tym ponad 5 tys. cywilów. Około 50 tys. osób zmarło do końca 2018 z powodu niedożywienia wynikającego z wojny. Jemen jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw arabskich.

Miejsce 150.
Malawi należy do grona najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Gospodarka praktycznie w całości opiera się na rolnictwie, a na obszarach wiejskich mieszka ok. 90% ludności kraju. Państwo boryka się z rozszerzającą sie epidemią AIDS.