Najciekawsze informacje z sesji bydgoskiej rady. Aktualizujemy na bieżąco

(ast, ak)
Bydgoski ratusz
Bydgoski ratusz archiwum
Trwa 43. sesja Rady Miasta Bydgoszczy.

Godz. 15.55

Radni przyjęli uchwałę określająca stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wyniosą one 10 i 20 zł odpowiednio za śmieci segregowane i niesegregowane. Przypomnijmy, wcześniej stwaki te zostały określone na i 12,50 i 25 zł.

Godz. 15.02

Sektory Bydgoszczy 7 i 8 obsługiwać będzie w wywozie śmieci ProNatura.

Godz. 14.07

Radni (19 głosów za i 8 - przeciw) udzielili prezydentowi Bruskiemu absolutorium z wykonania budżetu za 2012 rok.

Godz. 13.01

Skarbnik miasta, Piotr Tomaszewski, przedstawia dane dot. budżetu miasta za rok 2012. - Miasto jest bezpieczne finansowo - zapewnia.

Potem będzie głosowanie nad udzieleniem absolutorium za ubiegłoroczny budżet.

Godz. 12.43

Radni przyjęli "Projekt uchwały w sprawie porozumienia jednostek samorządu terytorialnego: Miasta Bydgoszczy, Gminy Miasta Toruń, Powiatu Bydgoskiego, Powiatu Toruńskiego, Gminy Nakła nad Notecią i Miasta Gminy Kowalewa Pomorskiego, w celu wspólnej realizacji projektu pn. "Program działań dla miejskich obszarów funkcjonalnych Bydgoszczy i Torunia w nowej perspektywie finansowej 2014 - 2020" w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna."

Mowa o około 200 mln, jakie minister Bieńkowska obiecała Bydgoszczy i Toruniowi pod warunkiem, że stworzą wspólny obszar funkcjonalny.

Głosami 22 radnych za i 6 - przeciw projekt ten przeszedł w Bydgoszczy. Wcześniej jednak do projektu wprowadzono poprawki.

Jedna z nich dotyczy analiz obszarów, koniecznych do aplikowania o pieniądze. Zdaniem radnych mają powstać oddzielne analizy dla bydgoskiego obszaru funkcjonalnego i dla toruńskiego.

Kolejna poprawka dotyczy tego, że Bydgoszcz będzie mogła zaprosić gminy, by były partnerami projektu, by weszły w skład obszaru funkcjonalnego, nawet jesli nie zostały one ujęte teraz w porozumieniu jako partnerzy.

Godz. 10.59

Roman Jasiakiewicz: "Potrzebna jest petycja do Parlamentu Europejskiego, że minister Bieńkowska wykorzystuje unijne środki do nacisków na samorządy".

To był komentarz do warunku, jaki minister postawiła Bydgoszczy i Toruniowi, aplikowania wspólnie o pieniądze w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT), by pieniądze były nam przyznane.

Godz. 10.48

W ramach dyskusji nad listem przewodniczący rady miasta Roman Jasiakiewicz: "Pogląd minister Bieńkowskiej zależy od tego, jaką nogą wstanie z łóżka:"

Godz. 10.18

Na początek prezydent Rafał Bruski odczytał pismo, które skierował do minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej, w którym zaznacza, że Bydgoszcz chce osobnych obszarów funkcjonalnych.

"Sprawa, którą chciałbym poruszyć jest tak ważna dla Bydgoszczy, że proszę o osobiste zaangażowanie się w nią przez Panią Minister. Niniejsze wystąpienie proszę traktować jako realizację obowiązku wynikającego z poczucia odpowiedzialności za miasto Bydgoszcz, które mam zaszczyt reprezentować. Wspominam o tym na wstępie, gdyż aktywność naszego regionu w debatach czy konsultacjach społecznych na tematy związane
z pozycją Bydgoszczy w polityce regionalnej i krajowej jest duża i czasami oparta bardziej o emocjonalne i polityczne, niż merytoryczne przesłanki. Pisząc te słowa deklaruję wyłącznie fakty, nie oceny. Na koniec pozwolę sobie na złożenie kilku propozycji, których wdrożenie zapewni złagodzenie nabrzmiałych i wzbudzających negatywne emocje problemów."

Pełna treść listu: "Bydgoszcz chce być podmiotem, a nie przedmiotem dyskusji". List prezydenta Bruskiego

Czytaj e-wydanie »

W czerwcu zapłaciliśmy w sklepach mniej niż w maju

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

B
BROMBERG

Panie Bruski , Panie Jasiakiewicz i pozostali politycy z Bydgoszczy  - zróbcie wszystko żeby odpiąć się od torunia nie chcemy mieć z rydzykani nic wspólnego doją nas ile wlezie z kasy  razem z   łysym całbeckim marszałkiem torunia  .Często jestem u znajomych a do nich przyjeżdżają ich znajomi z torunia przy okazji robienia zakupów w Bydgoszczy i tylko słyszę lamenty jaka to Bydgoszcz zła , niedobra i okrada toruń z funduszy  więc panowie do roboty i niech toruń kisi się we własnym sosie  won z toruniem

r
region toruńsko-krzyżacki
W dniu 26.06.2013 o 11:25, iks napisał:

1. Wykupić trzeba bilboardy w Warszawie,2. Słać maile gdzie popadnie,3. Jechać z budzikami di stolycy,4. W ostateczności podpalić się przed sejmem.

 

Co ty nie POwiesz kundelku z trollunia?Twój szef t. Lenz dał juz jakąś szabelkę ,żeby spacyfikować Bydgoszcz?

Tacy "wspanali" ci trollunianie a bez Bydgoszczy ani rusz?

i
iks

1. Wykupić trzeba bilboardy w Warszawie,

2. Słać maile gdzie popadnie,

3. Jechać z budzikami di stolycy,

4. W ostateczności podpalić się przed sejmem.

Dodaj ogłoszenie