Najlepiej strzelają w ratuszu w Mroczy

(ms)
W akcji reprezentacja Mroczy, która wystąpiła w składzie: Piotr Hemmerling, Marcin Dyks, Krzysztof Kalinowski i Jacek Ćwikła. Zbigniew Kubisz
Reprezentacja Urzędu Miejskiego w Mroczy wygrała powiatowy turniej strzelecki samorządowców, który rozegrano w sobotę w Nakle.

Od dziesięciu lat samorządowcy z pięciu gmin powiatu nakielskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Nakle spotykają się na strzelnicy SP nr 4 w Nakle i walczą o przechodni puchar. W minioną sobotę tej tradycji stało się zadość.

Chwycili karabin i pistolet

Samorządowcy strzelali z karabinka pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego na odległość 10 metrów.

Po podsumowaniu wyników z obu konkurencji okazało się, że najcelniejszym okiem (w sumie wystrzelali 530 pkt.) wykazała się drużyna Urzędu Miejskiego w Mroczy.

Na drugim miejscu, z dorobkiem 514 pkt., uplasowała się drużyna Urzędu Miasta i Gminy w Nakle. Trzecie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci Starostwa Powiatowego w Nakle (zdobyli 513 pkt.).

Kolejne miejsca zajęli samorządowcy z Kcyni (461 pkt.), Szubina (409 pkt.) oraz Urzędu Gminy w Sadkach (400 pkt.).

Promocja górą

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem okazał się Jacek Pasieka, pracownik wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Nakle. Jego wynik w dwóch konkurencjach to 158 pkt. Drugi był Jarosław Żygas (Nakło), a trzeci Krzysztof Kalinowski (Mrocza).

Czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajął Piotr Hemmerling, wiceburmistrz Mroczy (145 pkt.), burmistrz Kcyni Tomasz Szczepaniak zajął miejsce 7 z dorobkiem 134 pkt.

Mistrzowie prezentowali broń

Organizator turnieju: Klub Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle, przygotował dla uczestników dodatkowe atrakcji m.in. pokaz broni strzeleckiej i wyposażenia.
Broń prezentowali wielokrotni mistrzowie Polski w strzelectwie sportowym: mistrz Polski w trapie Jakub Trzebiński, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz oraz mistrz Polski w skicie Andrzej Głyda ze Śląska Wrocław.

- Zadawano wiele pytań dotyczących tych dyscyplin co niewątpliwie przybliżyło zainteresowanym tajniki sportów strzeleckich - informuje kpt. rezerwy Jan Nowakowski, prezes klubu.