Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsze uczelnie w Kujawsko-Pomorskiem. Która szkoła wyższa wypada najlepiej w rankingu Perspektywy 2020?

Marta Zalewska
Marta Zalewska
Znamy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Jak wypadły w nim uczelnie z województwa kujawsko-pomorskiego?Tylko 3 szkoły wyższe z regionu znalazły się wśród 100 najlepszych uczelni akademickich w Polsce. Więcej szkół wyższych z województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się w rankingu uczelni niepublicznych.Sprawdź, które szkoły wyższe z regionu są najlepsze! Aby przejść do rankingu, wystarczy przesunąć zdjęcie gestem lub nacisnąć strzałkę w prawo.
Znamy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Jak wypadły w nim uczelnie z województwa kujawsko-pomorskiego?Tylko 3 szkoły wyższe z regionu znalazły się wśród 100 najlepszych uczelni akademickich w Polsce. Więcej szkół wyższych z województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się w rankingu uczelni niepublicznych.Sprawdź, które szkoły wyższe z regionu są najlepsze! Aby przejść do rankingu, wystarczy przesunąć zdjęcie gestem lub nacisnąć strzałkę w prawo. Karly Jones / Unsplash
Znamy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. Jak wypadły w nim uczelnie z województwa kujawsko-pomorskiego? Sprawdź, które są najlepsze!

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020

Opublikowano coroczny Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020. W tym roku w pierwszej setce najlepszych uczelni znalazły się trzy z województwa kujawsko-pomorskiego. Która okazała się najlepsza? Sprawdź w naszej galerii:

Najlepsze uczelnie w Kujawsko-Pomorskiem 2020

Podobnie jak w poprzednim roku, najlepszy okazał się Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, który zachował swoją ubiegłoroczną pozycję w rankingu. Drugą uczelnią z regionu, która znalazła się na liście najlepszych szkół wyższych jest Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, a trzecią - Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Oba uniwersytety zajęły gorsze miejsce niż w zeszłorocznym zestawieniu.

Więcej szkół wyższych z województwa kujawsko-pomorskiego znalazło się w rankingu uczelni niepublicznych.

TOP 9 uczelni w Kujawsko-Pomorskiem prezentuje się więc następująco:

  1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - 15. miejsce w Polsce wśród uczelni akademickich (rok temu - 15. miejsce)
  2. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy - 61-70. miejsce w Polsce wśród uczelni akademickich (rok temu - 48. miejsce)
  3. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - 71-80. miejsce w Polsce wśród uczelni akademickich (rok temu - 61-70. miejsce)
  4. Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa (16) - 16. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 16. miejsce)
  5. Bydgoska Szkoła Wyższa - 29. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 27. miejsce)
  6. Kolegium Jagiellońskie - Toruńska Szkoła Wyższa - 29. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 15. miejsce)
  7. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - 31. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 20. miejsce)
  8. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy - 33. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 27. miejsce)
  9. Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu - 37. miejsce w Polsce wśród uczelni niepublicznych (rok temu - 30. miejsce)

Najlepsze uczelnie w Polsce 2020

A która uczelnia okazała się być najlepsza w kraju? Tutaj sprawdzisz wyniki rankingu Perspektywy 2020 dla szkół wyższych z całej Polski:

Które uczelnie są najlepsze w Polsce? Znamy wyniki najnowszego Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2020. W pierwszej dwudziestce najlepszych polskich uczelni kilka szkół wyższych zajęło miejsca ex aequo. Zaskoczeniem może być z kolei zmiana na pozycji lidera!Aby przejść do szczegółów rankingu i poznać TOP 20 najlepszych uczelni w Polsce, przesuń zdjęcie gestem lub naciśnij strzałkę w prawo.Z pełnym rankingiem można się zapoznać tutaj: Ranking Uczelni Akademickich 2020;nf.

Ranking Perspektywy 2020. Oto najlepsze uczelnie w Polsce [TOP 20]

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska