https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nakło, Ślesin. Obie sale są już pod dachem

(ms)
Mimo upałów budowlańcy nie przerywają prac przy budowie sali dla Gimnazjum nr 3 w Nakle
Mimo upałów budowlańcy nie przerywają prac przy budowie sali dla Gimnazjum nr 3 w Nakle Fot. Maja Stankiewicz
Przejeżdżając krajową "10" z daleka widać w Ślesinie zarys nowej sali sportowej. Tak samo jest w Nakle przy ul. Mroteckiej. Kopulasty dach już błyszczy w słońcu.

Pierwsze przymiarki do budowy sali dla nakielskiej "trójki" poczyniono ... dwadzieścia lat temu. Powstał wtedy nie tylko projekt. Budowlańcy rozpoczęli prace w terenie. Udało się im jednak zalać tylko fundamenty. Potem inwestycja utknęła.

Zaczęli od rozbiórki

Prace wznowione zostały jesienią ubiegłego roku. Budowę nowej sali dla uczniów Gimnazjum nr 3 w Nakle rozpoczęto niezwyczajnie, bo ...od rozbiórki starych fundamentów znajdujących się wciąż w ziemi przy szkole. Potem poszło już szybko.

Roboty wykonuje firma PUBR z Bydgoszczy, która wygrała przetarg na budowę sali. Zdecydowano się na obiekt o lekkiej konstrukcji, z kopulastym dachem, dla którego wzorem była sala gimnastyczna przy SP im. Czochralskiego w Kcyni.
Pierwotny projekt został zmieniony na życzenie rajców. Chodziło o to by maksymalnie obniżyć koszty budowy, bo w tym samym czasie gmina pokusiła się o postawienie dwóch sal sportowych.

Obiekt dla nakielskiej "trójki" kosztować ma w sumie 2 mln. 588 tys. zł. Będzie mieć wymiary 36,7 na 40,6 metrów, a powierzchnia użytkowa to ponad 900 metrów. Prace są mocno zaawansowane . Konstrukcja jest już pod dachem.

Baza na szóstkę

Gdy nowa sala oddana zostanie do użytku gimnazjaliści z "trójki" będą mogli trenować do woli. Bo oprócz niej są boiska. Przy szkole powstał i służy już młodzieży od kilku miesięcy kompleks boisk wybudowanych w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012".

W Ślesinie też niezłe tempo

Mocno zaawansowana jest także budowa nowej sali sportowej przy Zespole Szkół w Ślesinie. To drugi wznoszony właśnie obiekt w gminie Nakło. W czerwcu rozpoczęto montaż dachu. W wakacje zakończą się prace przy budowie łącznika, w którym znajdą swoje miejsce sanitariaty, szatnie oraz pomieszczenia dla nauczycieli.

Wykonawcą inwestycji jest firma "Vimar" z Koronowa, która dała się już poznać w Nakle z dobrej strony. Jej dziełem jest sala gimnastyczna wzniesiona przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Staszica.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska