Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciel wf-u pracuje jako DJ

Andrzej Bartniak
DJ Horse lubi mieć kontakt z bawiącymi się. Znany jest z tego, że mówi znacznie więcej niż jego koledzy po fachu
DJ Horse lubi mieć kontakt z bawiącymi się. Znany jest z tego, że mówi znacznie więcej niż jego koledzy po fachu Andrzej Bartniak
Za dnia - pan od wuefu, wieczorem - król dyskoteki. Waldemar Konieczka, nauczyciel ZSP w Świeciu, już od 20 lat pracuje jako DJ.

Kto to jest DJ Horse? Trudności z odpowiedzią na to pytanie nie miałaby problemu żaden z uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świeciu. Powszechnie lubiany wuefista obsługuje muzycznie każdą szkolną imprezę. Tyle, że serwowane wtedy dżingle, czyli krótkie przerywniki muzyczne, nie odzwierciedlają w pełni jego umiejętności. Aby się o nich przekonać, trzeba pojechać np. do Kokocka, bądź wpaść na którąś z imprez tanecznych w świeckiej kręgielni.

Przeboje Fabiańskiego

Pierwsze szkolne dyskoteki Waldemar Konieczka prowadził jeszcze jako szóstoklasista. - W zasadzie ograniczało się to puszczania kolejnych piosenek - wspomina. - Dawało mi to wiele satysfakcji i chyba szło całkiem nieźle, bo nikt inny nie próbował mnie zastąpić.

Dość ważnym epizodem w rozwoju umiejętności było spotkanie z Leszkiem Naskrentzkim, kierującym domem kultury w Jeżewie. - Nauczył mnie pracy z mikrofonem i mikserem muzycznym - tłumaczy DJ. - To dało nową jakość. Po jakimś czasie stałem się jednym z głównych prowadzących dyskoteki w Jeżewie.
Był to początek lat 90. Płyty były bardzo drogie i trudno dostępne. Praktycznie istniało tylko jedno źródło nagrań - radio. - Pasjami słuchałem i nagrywałem muzykę prezentowaną w radiowej Dwójce przez Bogdana Fabiańskiego oraz Trójce, gdzie rządził wtedy Marek Niedźwiecki.

W ciągu ostatnich 20 lat Konieczka miał niewiele wolnych weekendów. Oprócz regularnych dyskotek w Jeżewie, udzielał się też w imprezach tanecznych organizowanych przez Spółdzielczy Ośrodek Kultury "Stokrotka", grudziądzkim Bayerze, klubie Omega w Pruszczu i długi czas w Stokrotce Andrzeja Smei. Od 2006 roku związany jest przede wszystkim z Areną Kokoco i Ibizą Koronowo. Zdarza mu się też grać na wiejskich festynach.

Konieczka konsekwentnie promuje polską muzykę taneczną. - Niektórzy twierdzą, że disco polo to obciach, ale ludzie bawią się przy tym lepiej niż przy house czy każdym innym klubowym graniu - uważa. - Dlatego chętnie sięgam po nagrania: D-Bomb, Boys, Weekend, Masters.

Każdy DJ stawia sobie za punkt honoru bycie na bieżąco z aktualnymi hitami albo utworami, które mają szansę się nimi stać. - Uważnie słucham radia Eska i jeśli usłyszę coś interesującego, zaraz ściągam - tłumaczy. - Sporo muzyki dostaję też od wykonawców, którzy przysyłają swoje płyty bądź wysyłają linki na stronę internetową, z której można pobrać piosenkę - zdradza kulisy pozyskiwania nagrań.

Ciemna strona zabawy

Konieczka jest przekonany, że dodatkowe zajęcie ułatwia mu pracę nauczyciela. - Znam nie tylko muzykę, jakiej słuchają uczniowie, ale też popularne powiedzonka i problemy z jakimi się spotykają - zauważa. Jednym z nich są narkotyki. - Niestety, niektórzy nie wyobrażają sobie dobrej zabawy bez wciągnięcia czegoś do nosa - stwierdza z trwogą. - Osobiście jestem wielkim przeciwnikiem narkotyków, co podkreślam przy każdej okazji.

DJ nie kryje, że największą jego bolączką jest brak czasu dla najbliższych. - Chciałbym więcej być z żoną i trójką moich dzieci, ale nie jest to łatwe, jeśli ma się zajęte prawie wszystkie weekendy - tłumaczy. W przyszłym tygodniu Waldemar Konieczka wystąpi jako support na Arena Summer Dance w Toruniu. Największej w kraju tanecznej imprezie plenerowej.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska