W imieniu mieszkańców petycję przekazał burmistrzowi wieloletni działacz MLKS Tucholanka Dariusz Paul.
Za mało boisk
Czytamy w niej: "Składamy protest przeciwko planowanej lokalizacji hali sportowej na środku stadionu OSiR (boisko treningowe). Ilość boisk treningowych już dzisiaj nie zaspokaja aktualnych potrzeb. Planowana lokalizacja jeszcze bardziej pogorszy trudną sytuację w tym zakresie".
Mieszkańcy proponują wybudowanie hali na terenie ZSLiT przy ul. Świeckiej. Przekonują, że jest to centralna lokalizacja w odniesieniu do centrum miasta i wszystkich osiedli. Szkoła nie posiada pełnowymiarowej hali, a jej internat mógłby służyć jako baza noclegowa dla sportowców.
Co na ten protest burmistrz Edmund Kowalski? - Nie będziemy nic zmieniać. Ta lokalizacja była wyłożona do publicznego wglądu i nie było żadnych protestów. Uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Nie stać nas na marnotrawienie pieniędzy - mówi.
Burmistrz podkreśla, że hala widowisko-sportowa będzie służyła wszystkim szkołom, a nowe boiska treningowe można wykonać na terenie stadionu i w Małpim Gaju.
Żeby w ogóle powstała
Rozmawialiśmy też z wiceprezesem MLKS Tucholanka Jerzym Sojką, który jest orędownikiem jak najszybszego rozpoczęcia budowy. - Mi się wydaje, że lepszego miejsca miasto nie ma - mówi o lokalizacji na terenie OSiRu. Hala widowiskowo-sportowa będzie wymagała parkingów i na to nie byłoby miejsca przy szkole.
Sojka dodaje, że miasto uzyskało już pozwolenie na budowę, a najważniejsze, żeby hala w ogóle powstała.