Nie chcesz sama gotować i sprzątać na święta?

  Nie chcesz sama gotować i sprzątać na święta?

  (pio)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W AS-markecie przy ul. Chodkiewicza klienci na wybór potraw narzekać nie mogą

  W AS-markecie przy ul. Chodkiewicza klienci na wybór potraw narzekać nie mogą ©Andrzej Muszyński

  Inni zrobią to za Ciebie. A, że czas to pieniądz, możesz za to słono zapłacić.
  W AS-markecie przy ul. Chodkiewicza klienci na wybór potraw narzekać nie mogą

  W AS-markecie przy ul. Chodkiewicza klienci na wybór potraw narzekać nie mogą ©Andrzej Muszyński

  To zazwyczaj zapracowane bydgoszczanki zamawiają gotowe potrawy i ciasta na świąteczny stół. Szkoda im czasu na stanie przy kuchence i garnkach.

  Są i panie, które nie pracują zawodowo, a i tak wolą zamawiać niż samej pichcić i pitrasić. - Skoro znowu ma mi wyjść zakalec, wolę kupić ciasto. Fakt, zapłacę więcej, ale przynajmniej nie będę wstydziła się przed gośćmi - mówi pani Janina z Fordonu.

  Kolejka goni kolejkę
  Garmażerie przeżywają oblężenie. Niektóre tuż przed świętami jeszcze wydłużą godziny otwarcia, bo klientów masa.

  W "AS-markecie" przy ul. Chodkiewicza na Bielawach od ponad tygodnia przyjmują zamówienia na święta. Co najczęściej życzą sobie klienci? - Schab wielkanocny z jajkiem w galarecie, jajka faszerowane, sałatki warzywne, pasztety, kaczki pieczone i udka kacze oraz bigos z grzybkami i śliwkami - wymienia Hanna Słoma z działu garmażerka w "AS-ie".

  Setki ciast
  Na brak klientów nie mają teraz co narzekać również cukiernie. - Przyjęliśmy już zamówienia na około 100 ciast na Wielkanoc i przyjmujemy następne - przyznaje Kamila Rakowska, sprzedawczyni w cukierni "Rem-Marco" przy ul. Bałtyckiej na Bartodziejach. - Zamówiony towar trzeba odebrać samemu, w Wielki Piątek lub Sobotę.

  No i masz placek
  Jakie ciasta cieszą się największym powodzeniem? Tradycyjne: mazurek, babka, sernik, makowiec, drożdżówka, ciasta z galaretką.

  Kto wyprawia urodziny czy imieniny w nadchodzące święta, może sobie zamówić na przykład tort w kształcie zajączka, kurczaczka albo pisanki.

  Jedni wyręczą nas w gotowaniu i pieczeniu, inni - w sprzątaniu.

  Firma sprzątająca "Yukiko. Posprzątamy za ciebie" z ul. Śniadeckich w Śródmieściu każdego dnia dostaje 8-10 zleceń. - Nie są to tylko wille z Niemcza czy Osielska - mówi Karolina Stankiewicz-Jaskot, właścicielka "Yukiko". - Często są to niewielkie mieszkania w blokach.

  Stawki za czystość
  Za sprzątanie firmy średnio sobie liczą 35-40 złotych za godzinę. Niektóre oferują stawki za całość usługi. Za jedno pomieszczenie - od kilkudziesięciu złotych w górę. Zależy m.in. od metrażu i zakresu robót.

  Jeśli zamówimy sobie sprzątanie domu, musimy liczyć się ze sporymi wydatkami.

  Przykład? - Generalne sprzątanie dwupokojowego mieszkania o powierzchni około 50 metrów kwadratowych w ciągu maksymalnie trzech godzin, z myciem okien, podłóg, czyszczeniem dwóch kanap i dwóch foteli oraz parowym czyszczeniem łazienki kosztuje około 400 złotych - informuje Stankiewicz-Jaskot.

  A chętnych i tak nie brakuje.


  Czytaj e-wydanie »
  Nieruchomości z Twojego regionu

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy