https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie chcesz śmierdzącego powietrza - naucz się palić w piecu

BOB
Warsztaty antysmogowe są darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych.
Warsztaty antysmogowe są darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. UM Bydgoszcz
W Bydgoszczy ruszają dawno oczekiwane warsztaty, na którym każdy może dowiedzieć się, jak ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Czasem wystarczy zmienić tylko sposób rozpalania w piecu, by smrodu i dymu było mniej.

W ramach akcji zaplanowano 11 spotkań na osiedlach, które w sposób szczególny narażone są na niską emisję. Warsztaty odbywać się będą o godzinie 17:00 i potrwają dwie godziny. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 18 stycznia o godzinie 17:00 w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Staroszkolnej 12 (Okole).

Kolejne spotkania odbędą się:
22.01 Wilczak-Jary (Zespół Szkół nr 29 przy ul. Słonecznej 26)
23.01 Szwederowo (Szkoła Podstawowa nr 30 przy ul. Czackiego 3)
25.01 Miedzyń-Prądy (Zespół Szkół Nr 8 przy ul. Pijarów 4)
26.01 Górzyskowo (Zespół Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej 49)
29.01 Czyżkówko (Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Koronowskiej 7)
1.02 Osowa Góra (Zespół Szkół nr 27 przy ul. Sardynkowej 7)
2.02 Piaski (Siedziba Rady Osiedla przy ul. Drzycimskiej 7)
5.02 Jachcice (Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Średniej 98)
7.02 Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto (Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Gdańskiej 53A)
8.02 Flisy (Zespół Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej 11)

Podczas dwugodzinnych warsztatów będzie można uzyskać kompleksowe informacje m. in. jakie są konsekwencje spalania odpadów, czym jest smog i skąd się bierze, jak zachować się podczas alarmu smogowego, a także poznać skuteczne sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza. Ponadto jednym z prowadzących warsztat będzie lekarz, który wyjaśni jaki wpływ na zdrowie człowieka ma smog. Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące programów dofinansowania do wymiany ogrzewania, a na koniec odbędzie się pokaz spalania paliw wraz z pomiarem emitowanych substancji.

Pogoda na dzień (16.01.2018)  | KUJAWSKO-POMORSKIE/TVN Meteo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
dosc_trucia_ludzi

Miasto Bydgoszcz - powinno wysłać swoje służby, czyli Inspekcję Ochrony Środowiska razem ze strażą miejską po sprawdzenie kominów - zrobienie wymazów, tak jak się to robi np. w Niemczech.

W przypadku wykrycia zw. ze spalania plastików, kolorowych gazet itp. (które dają powstawanie i pyłów i związków toksycznych którymi oddychamy) - natychmiastowa decyzja o wyczyszczeniu komina, nakazie palenia z oczywistym mandatem, np. na kwotę 5000zł. Wówczas odechce się nieuczciwym ludziom truć innych, zanieczyszczać środowisko itd.

 

Tylko droga finansowa przemawia do ludzi a nie jakieś szkolenia. Bo kto i jak sprawdzi ich efektywność!?

Wdychanie trujących wyziewów kominowych wychodzi po latach życia - w postaci astmy, czy nawet raka!

Ludzie obudźcie się co wy robicie sobie i innym!

 

Czemu nie ma zakazu palenia w piecach domowych z jednoczesną możliwością (albo nawet nakazem) przyłączenia domków do miejskiej sieci ciepłowniczej? A jeżeli ktoś nie chce, to możne dogrzewać się gazem lub elektrycznie.

Czemu nie ma takiej decyzji od władz miasta? W końcu grupa ludzi truje pozostałych i zanieczyszcza miasto i środowisko, w którym na co dzień żyjemy!

 

Jak to jest, że na terenie ROD (np. w Smukale-na terenie miasta) nie można palić zwykłego ogniska - np. jakby chciało się spalić ucięte drzewka i zrobić kiełbaski, a można...palić w piecu w domach śmieci!? Gdzie tu logika Miasta? Ilu działkowiczów paliłoby ogniska - 200-500? a ile domów zatruwa dosłownie miasto - tysiące czy dziesiątki tysięcy!?

X
Xxx
A gdzie doszkolą się mieszkancy z ulic Rozłogi, Cmentarna oraz Glinki?
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska