https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie działa strona z nowym rozkładem jazdy pociągów

kub, dj
Nie działa strona z nowym rozkładem jazdy pociągów
Nie działa strona z nowym rozkładem jazdy pociągów For. Andrzej Muszyński
Rzecznik prasowy PKP tłumaczy, że zainteresowanie internautów było tak duże, że nie wytrzymały serwery.

Zaczął obowiązywać nowy rozkład pociągów. A razem z nim pojawiły się problemy osób, które wybierają się w podróż.

Przeczytaj: Nowy rozkłady jazdy PKP Przewozy Regionalne i Intercity już w internecie

Po wejściu na stronę internetową PKP i kliknięciu na zakładkę z rozkładem jazdy powinny wyświetlić się nam nowe, zaktualizowane połączenia. Zamiast tego wyskakuje błąd. Z wypowiedzi rzecznika prasowego PKP wynika, że zainteresowanie internatów nowym rozkładem było tak duże, że serwery nie wytrzymały.
Udostępnij

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

e
egon
tylko marszałek może zrobić z tym porządek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
C
Chełmża
Do Piotra - masz racje ze strony Arriva ze ostatni pociag od poniedzialku do soboty z Chelmzy do Gluchowa Nawry lub Grzybna jest o 13.45 bo ten o 19.14 na tych stcjach sie nie zatrzymuje. Ale uwaga w Chelmzy na wywieszonym rozkladzie nie ma adnotacji ze ten pociag zatrzymuje sie na wybranych stacjach. Gdzies jest błąd bo nie ma pełnych informacji.
P
Piotr
PKP i Arriva zawsze mają wytłumaczenie ale jak Arriva wytłumaczy się z tego o czym ponownie napisze poniżej bo moim zdaniem nowy rozkład jazdy na linii Bydgoszcz-Unisław-Chełmża to nic innegoc jak fuszerka.

Porównałem obecny rozkład jazdy z nowym i okazuje się że zawiera on o 211 pociągo kilometra mniej niby niewiele a mimo to zmiana bardzo kłopotliwa i odczuwalna.

Rannego pociągu z Unisławia do Chełmży o godzinie 04.48 nie ma – został zlikwidowany. Zaznaczam iż w Chełmży było skomunikowanie z pociągiem relacji Grudziądz-Toruń który zabierał pasażerów do Torunia na godzinę 06.00 do pracy.

Doszedł przedpołudniowy pociąg z Bydgoszczy do Chełmży o 11.23 – po co ten pociąg o tej porze jedzie tego ja nie wiem ponieważ o godzinie 12.36 jest pociąg następny. W tych godzinach mało kto jedzie z Bydgoszczy do Chełmży gdyż nie jest to czas powrotów. Jedno połączenie około godziny 12.00 by w zupełności wystarczyło.

Popołudniowego pociągu z Bydgoszczy do Chełmży o 15.45 i jest i nie ma – został zmodyfikowany. Teraz będzie jeździł tak w dni robocze o 15.43 z Bydgoszczy do Unisławia a w sobotę o 15.43 z Bydgoszczy do Chełmży. A co z ludźmi którzy teraz tym pociągiem w dzień roboczy jadą z Bydgoszczy do Chełmży a nawet przesiadają się dalej na Grudziądz.

Wieczornego pociągu z Bydgoszczy do Chełmż o godzinie 20.03 nie ma – został zlikwidowany. Połączenie którym również jeździło moim zdaniem dużo ludzi ok. 20 osób. Ten pociąg miał skomunikowanie w Chełmży z pociągiem relacji Toruń - Grudziądz. Zabrali ten pociąg o 20.03 a dali o godzinie 11.23 po co i dla kogo.

Rannych pociągów z Chełmży do Bydgoszczy o 04.47 i 05.18 nie ma – zamiast tych dwóch wstawiono inny o 04.55 można więc powiedzieć że ten jeden zastępuje te dwa. Załóżmy więc że jest tutaj wszystko w porządku.

Popołudniowych pociągów z Chełmży do Grzybna Nawry czy Głuchowa i dalej do Bydgoszczy o 16.15 i 17.13 nie ma – zostały zlikwidowane. Z pracy czy że szkoły z Torunia do Chełmży połączenie jest ale co dalej przesiadki do tych trzech miejscowości z Chełmży nie ma.

Doszedł wieczorny pociąg z Chełmży do Bydgoszczy o 19.20 – i co z tego jak on się od poniedziałku do soboty w Grzybnie Nawrze czy Głuchowie nie zatrzymuje a w niedzielę już tak. Ostatni pociąg zatem do tych trzech miejscowości od poniedziałku do soboty jest o godzinie 13.45 jak ludzie jeszcze pracują i się uczą.

Wszystkiemu winna jest Arriva. Gdyby pociąg z godziny 15.43 jechał z Bydgoszczy do Chełmży tak jak jest teraz i cofnął się z Chełmży do Bydgoszczy o 17.13 tak jak jest teraz to nie było by źle ale jest inaczej. Dlaczego jest inaczej bo pan Marszałek dał na tą linię dwa szynobusy a nawet trzy a Arriva wykorzystuje je dalej na Tucholę Chojnice Toruń i wychodzi z tego bagno kosztem pasażerów linii Bydgoszcz-Chełmża.

Przykład dlaczego pociąg o godzinie 15.43 od poniedziałku do soboty jedzie tylko do Unisławia a nie do Chełmży bo jest to pociąg który jedzie z Tucholi i cofa się do Tucholi.

Arriva nie ma czym jeździć na to wychodzi i uzupełnia braki jak się da. A braki ma bo jeden tradycyjny skład spalinowy wypożyczyła od Przewozów Regionalnych.

Ważne pociągi Bydgoszcz-Chełmża ok 14.45 15.45 18.11 20.03
Ważne pociągi Chełmża-Bydgoszcz ok 04.45 09.00 14.00 17.00
Ważne pociągi Unisław-Chełmża ok 04.45
Ważne pociągi Unisław-Bydgoszcz ok. 06.45

Tak było a nie jest a więc dlaczego zmieniono coś co było i funkcjonowało dobrze. Te połączenia były najważniejsze.

Uwaga dziś w niedziele nie było porannego pociągu z Unisławia do Bydgoszczy o 6.46 a według rozkładu który który jest na stronie Arrivy jechać powinien. Być może jest to błąd ale mnie jako pasażera guzik mnie to obchodzi. Arriva bierze za to pieniądze i ma wszystko grać.

Zaznaczam iż pisze nie dlatego że nie lubię Arrivy bo gdyby został dotychczasowy rozkład jazdy to bym ani jednego złego słowa nie napisał
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska