Było sporo atrakcji podczas sobotniego przedpołudnia, a jedną z nich było rozstrzygnięcie konkursów. Najbardziej oryginalny polegał na zbieraniu miedzianych monet, których w sumie na Starym Rynku przyniesiono aż 166 kg 15 dag. Bank Spółdzielczy w jednogroszówkach przekazał 1 tys. zł. W kategorii szkół i instytucji najlepiej spisała się Szkoła Podstawowa nr 3 - plon to ponad 37 kg miedziaków. Spośród klas najcięższy był worek IVa z Zespołu Szkół nr 7 - ważył 4,6 kg. Zaś indywidualnie rekordzistą okazał się Jarek Szymczak - 23,95 kg.
Z nagrodami
W konkursie na prace plastyczno-techniczne triumfowały dziewczyny z Zespołu Szkół Kształcenia Ponadgimnazjalnego - Marieta Kozdra i Kamila Spichalska, tylko o jeden punkt przegrała z nimi Lidia Landowska z Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Na łamach "Pomorskiej" przez cały tydzień zamieszczaliśmy kupony specjalnego konkursu Forum. Główną nagrodę otrzymała w nim Urszula Stelmaszczyk, która będzie wypoczywać przez weekend w gospodarstwie agroturystycznym, lampą do fototerapii cieszy się Maria Czaplewska, a na obiad w restauracji "Sukiennice" wybierze się z rodziną Halina Drążkowska.
Serce Kasi
Profesor Zbigniew Religa, zapytany przez "Pomorską", z jakimi wrażeniami wyjeżdża z Chojnic, powiedział, że zobaczył coś naprawdę dobrego i mądrego. - Kasia wkłada w to wiele serca - komplementował koordynatorkę Forum Katarzynę Karpus. - Warto hołubić tę dziewczynę, bo robi świetną rzecz.
Od profesora Kazimierza Wardyna burmistrz Arseniusz Finster dostał prezent - nagranie Jacka Cygana pt. "Pokonać fale". - Liczy się nie tylko ciało, ważny jest też duch - podkreślał Wardyn. - Wierzę, że wy w Chojnicach pokonacie każdą falę.
- Duch obywatelski nie ginie - podsumowuje inicjatorka Forum Katarzyna Karpus. - Dziękuję partnerom, sponsorom, wszystkim, którzy zaangażowali się, by Forum było udane.
