Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Stanisław Musiał. Zmarłego wspomina Leszek Kowalski - dyrektor ZST w Żninie [zdjęcia]

opr. (iwo)
Stanisław Musiał odbiera "Honorowy Medal Burmistrza Żnina" za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Rok 2019
Stanisław Musiał odbiera "Honorowy Medal Burmistrza Żnina" za działalność na rzecz lokalnej społeczności. Rok 2019 Fot. Iwona Góralczyk
Nie żyje Stanisław Musiał. Wychował wiele pokoleń fachowców uczniów i nauczycieli. Wspomina Leszek Kowalski - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Żninie.

Stanisław Musiał urodził się 9 maja 1941 roku w Chomiąży Szlacheckiej. Swoje życie zawodowe poświęcił nauce i wychowaniu wielu pokoleń młodzieży.

Był również wspaniałym mentorem dla współpracujących z nim nauczycieli. Swojego zaangażowania nie ograniczał tylko do oświaty. Działał na rzecz środowiska lokalnego, udzielał się samorządowo i społecznie.

Wielu ludzi znajdowało w nim bezinteresowne wsparcie i opiekę, szczególnie w trudnych chwilach. Zawsze można było zwrócić się do Ś.P. Pana Dyrektora o pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Dom Państwa Musiał był zawsze otwarty dla przygodnych gości. Nie liczyły się gratyfikacje finansowe czy pochwały.

Ś. P. Pan Dyrektor Stanisław Musiał był wymagający, ale sprawiedliwy. Szczególnie dbał o rozwój Zespołu Szkół Mechanicznych w Żninie przyczyniając się do jego rozbudowy zakończonej w 1992 roku.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielkie, osobiste zaangażowanie, umiejętności pozyskania przychylności innych osób i zabieganie o środki finansowe. Ta inwestycja była źródłem wielu trosk, ale również dawała radość i zapewniła możliwości rozwoju szkoły na kolejne lata.

Karierę zawodową jako nauczyciel rozpoczął w 1963 roku w Szkole Podstawowej w Jaroszewie. Od roku 1964 do 1978 pracował w Szkole Podstawowej nr 2 w Żninie; od 1968 roku jako wicedyrektor. W latach 1978 -1980 był zastępcą dyrektora w Zbiorczej Szkole Gminnej w Żninie. Od 1 października 1980 r. do czasu przejścia na emeryturę 31 sierpnia 1995 r. był dyrektorem Zespołu Szkół Mechanicznych w Żninie.

Otrzymywał szczególnie wyróżniające oceny pracy, odznaczenia, nagrody specjalne za wyróżniające wyniki szkoły w pracy dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej, bardzo dobrą organizację pracy, efektywną współpracę ze środowiskiem. Został również wyróżniony "Honorowym Medalem Burmistrza Żnina" w uznaniu całokształtu zasług dla lokalnej społeczności.

Straciliśmy w życiu doczesnym naszego drogiego dyrektora, nauczyciela, wychowawcę, a przede wszystkim przyjaciela. Jego wieloletni trud, zaangażowanie, życzliwość będą zawsze obecne w naszej wdzięcznej pamięci.
Żegnaj Drogi Przyjacielu. Odszedłeś w szczególnym dniu, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II - naszego wspaniałego Papieża, którego zawsze wspominałeś i czciłeś. Odpoczywaj w pokoju - w imieniu społeczności Zespołu Szkół Technicznych w Żninie dyrektor szkoły Leszek Kowalski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska