Program jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.
Do 30 marca należy składać wnioski na dofinansowanie kosztów kształcenia w szkołach policealnych, w kolegiach, w szkołach wyższych, chodzi o studia, studia podyplomowe, doktoranckie, przewód doktorskich otwarty poza studiami doktoranckimi, w semestrze letnim tego roku akademickiego. - Zostało niewiele czasu. Czekamy na wnioski. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności - informuje Natalia Kamecka z PCPR w Tucholi. - W tym roku będziemy realizować różne formy wsparcia. Warto się zapoznać z propozycją. Jeśli ktoś ma wątpliwości, prosimy o telefon. Jesteśmy do dyspozycji.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Konkretna pomoc
Jak wylicza pracownica PCPR, będzie to konkretne i praktyczne wsparcie, które ułatwi życie codzienne niepełnosprawnym. Na przykład - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, w uzyskaniu prawa jazdy kategorii „B”. Zgłaszający się uzyska wsparcie w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania. Pracownicy będą służyć radą, jak utrzymać sprawność techniczną posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym.
Będzie także podpowiedź, jak użytkować protezę kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne i w utrzymaniu sprawności posiadanej protezy kończyny. Pracownicy doradzą , jak zachować aktywność zawodową poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej, dziecka będącego pod opieką.
Wnioski do końca sierpnia
Wnioski w ramach tych zadań będą przyjmowane od 9 kwietnia do 30 sierpnia. Formularze dostępne są na stronie inter-netowej PCPR (www.pcprtuchola.pl; zakładka „Aktywny samorząd”) lub w siedzibie placówki. Szczegółowych informacji o wysokości dofinansowania udzielają pracownicy PCPR przy ul. Pocztowej 7, tel. 52 559 20 18, 52 559 20 10.
Wideo: Info z Polski - 15.03.2018