Niespodziewany remis Startu Radziejów [wyniki sparingów]

Grzegorz Oleradzki
Kontrolne spotkania rozgrywały również zespołu ligi okręgowej, którym do rozpoczęcia sezonu pozostały niespełna trzy tygodnie. Szymon Stolarski

Włocławskie drużyny grały, podobnie jak dotychczas, na boiskach rywali. Szkoleniowcy pragną bowiem uniknąć gry na sztucznej nawierzchni, a tylko taką zaoferować im może obecnie włocławski OSiR.

Rywalami były tym razem drużyny grające wyżej. Budowana od podstaw Włocłavia nie sprostała beniaminkowi 4. ligi Unii Janikowo. Zadecydowało lepsze zgranie zespołu gospodarzy co było zwłaszcza bardzo widoczne w pierwszej połowie. Po zmianie stron włocławianie zaczęli grać składniej i w końcówce spotkania zdobyli honorową bramkę.

Z wielu powodów mecz w Kutnie nie był dla zespołu Lidera udany. Piłkarsko nie odstawali do rywala. Szybko stracili wprawdzie bramkę, później stworzyli wiele okazji jednak skuteczność nie była tego dnia ich zaletą. Na domiar złego jeszcze w pierwszej połowie boisko musiał opuścić z powodu kontuzji bramkarz Adam Szczepańczyk, a wstępne prognozy zbyt optymistycznie nie są. Moment nieuwagi w końcówce drugiej połowy zaowocował utratą dwóch goli.

Pewnie w Bąkowie wygrali Zjednoczeni. Po niespełna pięciu minutach podopieczni trenera Tomasz Jarońskiego prowadzili już 3:0. Później wyraźne oszczędzali siły co nie przeszkodziło im w efektownej wygranej.

Niespodzianką jest w pewnością remis Startu z Lubienianką zwłaszcza, że goście nie dysponowali pełnym składem. Od pierwszych minut na boisku przebywał trener Piotr Olszewski. W pierwszej połowie goście objęli prowadzenie, utrzymywali je dość długo, jednak po zmianie stron i kadrowych roszadach radziejowianie uporządkowali grę doprowadzając do remisu. Porażka w Ciechocinie najlepiej pokazuje skalę problemów czekających beniaminka.

UNIA JANIKOWO - WłOCŁAVIA 3:1 (2:0)
Bramka: Paweł Komorowski.
WŁOCŁAVIA: B. Szablewski - P. Mularski, Kuciński, T. Mularski, D. Rózański - Krosnowski, D. Lewandowski, Behlke, Tyrajski - Śmigiel, Komorowski oraz Głodkowski, Kapeliński, Jaroszewski, Świerczyński, A. Wojnowski, Klimek.

KS KUTNO - LIDER 3:0 (1:0)
LIDER: Szczepańczyk - Wrześniewski, D. Kowalski, P. Szablewski, Olach - Piwoński, Rzekanowski, Grube, T. Szablewski, J. Kołodziejski - Pyczka oraz Traczyk, Frątczak, Jastrzębski.

DĄB BĄKOWO - ZJEDNOCZENI 0:5 (0:4)
Bramki: Kamil Kawczyński 3, Patryk Betliński 2.
ZJEDNOCZENI: Maciejewski - Sobkowiak, T. Jaroński, Małachowski, Kacper Stawicki - Lichmański, Deręgowski, P. Kowalski, Patryk Betliński, Kawczyński - S. Hełminiak oraz Lahuta, Domański, Wiśniewski, Rosołowski, Krystian Stawicki.

START - LUBIENIANKA 1:1 (0:1)
Bramki: Damian Czarnota - Filip Kalinowski.
START: Dobrzycki - Gołdyn Świerski, Kiciński, Świątkowski - Bogucki, P. Kozłowski, Markowski, Fijałkowski, Marczewski - Konwent oraz Czarnota, Kardasz, Igła, Słomczewski.
LUBIENIANKA: Walczak - B.Gołębiewski, Dopieralski, Olszewski, Pląskowski - Szulc, M. Dąbrowski, Kruger, Kalinowski - Olczak, Szymczak.

ISKRA CIECHOCIN - WISŁA 7:2 ( 5:2)
Bramki:Piotr Dzierżanowski, Rafał Opalczewski .
WISŁA: Ginter - Olewiński, testowany, Kleczkow ski, Białoskórski - Szajgicki, Dzierżanowski, Kwiatkowski, Jasiński, Opalczewski - testowany.