Noteć Inowrocław zremisowała z Victorią SP 2 Sianów [zdjęcia]

Paulina Wierciszewska (nr 14) zdobyła prowadzenie dla Noteci w meczu z Victorią Sianów. Fot. Dominik Fijałkowski
Noteć Inowrocław zremisowała z Victorią SP 2 Sianów w zaległej potyczce drugiej ligi. Straciła bramkę w doliczonym czasie gry.

10. GOSRiT Luzino 9 3 7-28

Bramki: Paulina Wierciszewska (48) - Agnieszka Pencherkiewicz (90+2. rożny).
NOTEĆ: Kalita - Wojciechowska, Borowicz, Gierszewska, Zygmunt - Gotowalska (85. Ziemba), Troszyńska, Nowicka, Łożyńska - Wierciszewska (89. Cybulska), Dziubek (80. Garbowska).

Podopieczne Grzegorza Kuglera do meczu z wiceliderkami tabeli podeszły maksymalnie zmobilizowane. Zdominowały rywalki w pierwszych dwudziestu minutach. Nie zdołały jednak udokumentować przewagi zdobyciem bramki.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla zawodniczek Noteci. Piłkę wywalczyła Natalia Dziubek, a w siatce umieściła ją Paulina Wierciszewska. - Dość długo dziewczęta kontrolowały sytuację na boisku - mówi Kugler. - Miały też okazje na strzelenie kolejnych goli. Zawiodła zimna krew.

Piłkarki z Sianowa przejęły inicjatywę w końcowym kwadransie. Kilkoma udanymi intwerwencjami popisała się Julita Kalita, bramkarka kujawskiego zespołu.

Arbiter przedłużył spotkanie o dwie minuty. Rozpaczliwie broniące się inowrocławianki wybiły futbolówkę poza murawę. Do rzutu rożnego podeszła Agnieszka Pencherkiewicz.

Była zawodniczka Kobiecego Klubu Piłkarskiego Bydgoszcz popisała się celnym uderzeniem z narożnika boiska.- Agnieszce najzwyczajniej w świecie piłka zeszła z nogi. Leciała bardzo dziwnie i ku rozpaczy naszych zawodniczek i kibiców wpadła do bramki - podkreśla Kugler. - Dziewczyny rozpłakały się. To były ich trzy punkty, na które w stu procentach zasłużyły. Rozegrały jeden z najlepszych meczów w drugiej lidze. Niestety, tak bezlitosna jest piłka nożna.

Na wysokości zadania stanęli kibice Noteci, którzy po pechowo straconej bramce, śpiewali i podtrzymywali dziewczęta na duchu.

W innym spotkaniu Tucholanka Tuchola przegrała z Olimpem Gościno 2:6. Olimp ma do rozegrania jeszcze zaległe mecze w drużynami z Bydgoszczy (KKP II) i Konina (UKS Górnicza).

W niedzielę inowrocławianki gościć będą bydgoszczanki z KKP II. Początek o godz. 13.45 na stadionie imienia Inowrocławskich Olimpijczyków przy ulicy Wierzbińskiego.