Jakub Niechciał/x-news
Novak Djoković
Novak Djoković AP/Associated Press/East News
Novak Djoković drugi raz w karierze wygrał Rolanda Garrosa i zdobył 19. wielkoszlemowy tytuł. W finale Serb po pięciosetowym boju pokonał Stefanosa Tsitsipasa 6:7 (6-8), 2:6, 6:3, 6:2, 6:4.

Po dwóch setach Novak Djoković przegrywał już 0:2 i był w bardzo trudnej sytuacji. 34-letni tenisista wyszedł jednak z tarapatów i wygrał trzeciego, czwartego oraz piątego seta. Finałowy mecz trwał 4 godziny i 12 minut.

Serb w półfinale French Open pokonał Hiszpana Rafaela Nadala, który 13 razy triumfował na paryskich kortach. Novak Djoković po triumfie w Paryżu powiększy przewagę w rankingu ATP, którego jest liderem.