Z ofertą taką wyszedł Nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy, właściciel statku "Barwanna" oraz Informacja Turystyczno-Kulturalna w Inowrocławiu.
Ma to być relaksująca podróż - na trasie Kruszwica-Inowrocław, Inowrocław-Kruszwica - wyjątkowym szlakiem wodnym, jaki tworzy rzeka Noteć.
Uczestnicy rejsu będą mogli podziwiać nabrzeżną faunę i florę. Zobaczyć teren grodziska wczesnopiastowskiego (obecnie fragment poligonu wojskowego). W programie jest zwiedzanie Kruszwicy z przewodnikiem. Rejs odbywać się będzie komfortowym i eleganckim małym statkiem "Barwanna".
- Budując współpracę z różnymi organizacjami tworzymy nowe możliwości turystyczne, tym razem wykorzystujemy potencjał, jaki daje nam kujawska Amazonka, czyli Noteć. Oferta skierowana jest zarówno do mieszkańców, jak i gości naszego miasta - mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.
Organizatorami rejsów po Noteci są: nadgoplański Oddział PTTK w Kruszwicy, Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Informacja Turystyczno-Kulturalna w Inowrocławiu
Rezerwacja miejsc i zapisy: Informacja Turystyczno-Kulturalna ul. Królowej Jadwigi 3, tel. 506 530 203. Koszt wycieczki to 130 zł za osobę, w tym: przejazd autobusowy, rejs Noteci, obecność ratownika, zwiedzanie Kruszwicy z przewodnikiem oraz ubezpieczenie.
- Z Pałuk na europejskie wybiegi modowe. Tak teraz mieszka i żyje Patrycja Sobolewska
- Niepełnosprawne bliźniaczki z gminy Inowrocław wzięły udział w niesamowitej sesji!
- Nietrzeźwi za kierownicami w powiecie inowrocławskim
- Kwiaty pod głazem upamiętniającym zamordowanych Kresowian
- W szpitalach brakuje krwi. Odbędą się krwiodawcze akcje
- Tak było na Jarmarku Nowalijkowym w Kruszwicy. Zdjęcia