Zamknij

Gazeta Pomorska

Nowa ślizgawka za rok! Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego lodowiska w Bydgoszczy [zdjęcia]

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego lodowiska. Pierwsi chętni łyżwiarze wejdą do środka niemal dokładnie za rok.Rozpoczyna się tym samym budowa

Tomasz Czachorowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/15] Następne

Nowa ślizgawka za rok! Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego lodowiska w Bydgoszczy

Wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego lodowiska. Pierwsi chętni łyżwiarze wejdą do środka niemal dokładnie za rok.

Rozpoczyna się tym samym budowa fundamentów pod nowe lodowisko. W pamiątkowej tubie oprócz aktu erekcyjnego znalazły się egzemplarze bydgoskich gazet, okolicznościowe monety, wybite na bydgoskie jubileusze oraz zdjęcie terenu po byłym Torbydzie.

Zobacz: Torbyd w Bydgoszczy to już wspomnienie... [zdjęcia]

Nowy obiekt powstaje w sąsiedztwie hal Łuczniczka i Artego Arena. Po zakończeniu budowy teren na Babiej Wsi ma pełnić rolę sporego kompleksu sportowego.

W przyszłym sezonie jesienno-zimowym obiekt ma już być gotowy do użytku.

Nowe lodowisko ma przypominać lodowy kryształ. Na elewacji będzie dominował srebrny kolor. W środku zaplanowano z kolei budowę między innymi szatni dla łyżwiarzy i hokeistów, suszarnię sprzętu, wypożyczalnię oraz pomieszczenia medyczne.

Według umowy między miastem a wykonawcą zakończenie budowy lodowiska powinno nastąpić 2 października 2017 roku. Robotami zajmuje się firma Alstal. Na rynku działa od 40 lat. Na swoim koncie ma budowę m.in. Motoareny w Toruniu i Term Maltańskich w Poznaniu.

Jednocześnie na tafli będzie mogło przebywać 240 osób. Z kolei widownia pomieści 300 osób. Obiekt zyskał akceptację Międzynarodowej Federacji Hokeja (IIHF). Lodowisko będzie zatem służyło do organizacji oficjalnych spotkań.Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy