Na razie umowę przedłużono na jeden sezon. Rozmowy były prowadzenie z firmą BSI, która jednak po 2021 roku traci prawa do organizacji mistrzostw świata. Nowym promotorem mistrzostw świata będzie od 2021 amerykański Discovery, a cykl trafi na antene Eurosportu. Dlatego umowę od 2022 roku Toruń będzie negocjował z nowym partnerem.
BILETY NA GRAND PRIX 2020. WKRÓTCE ICH NIE BĘDZIE!
- Współpracę podjęliśmy w 2010 roku - powiedział w czwartek prezydent Michał Zaleski. - Motoarena pachniała jeszcze farbą, bo była świeżo oddana do użytku. Dyskutowaliśmy wówczas, czy na tym stadionie faktycznie będą mogły się odbywać turnieje Grand Prix. Od 19 czerwca 2010 roku, gdy po raz pierwszy w Toruniu rozegrano turniej tej rangi, dobrze wywiązujemy się z postawionego zadania. W przeciwnym razie BSI nie podpisywałby z nami kolejnych umów. Pierwsza była na pięć lat, dwie kolejne na trzy lata. Teraz przed nami umowa tylko na rok, co wiąże się ze zmianą promotora zawodów o mistrzostwo świata. Na każdym turnieju mieliśmy na trybunach komplet widzów, a to przecież dla nich te zawody są organizowane.
Tak świętował nowy mistrz świata! Wielka feta na Motoarenie [zdjęcia]
Mistrzostwa świata w Toruniu odbywają się bez przerwy od 2010 roku. To na Motoarenie doszło do historycznego wydarzenia, gdy w 2011 roku całe podium zajęli Polacy: Tomasz Gollob, Rune Holta i Jarosław Hampel.
Paul Bellamy, szef BSI: - Pamiętam, jak jeszcze w 2009 wylądowałem na lotnisku w Bydgoszczy i przyjechałem do Torunia. Byłem na skrzyżowaniu i zobaczyłem stadion, wyglądający dla mnie jak wspaniały statek marsjański, który właśnie wylądował na ziemi. Żużel nigdy nie widział czegoś takiego. Powstanie takiego stadionu było dla żużla krokiem, jakiego dotąd nie było.
10 lat temu w Bydgoszczy odbył się ważny turniej Grand Prix....
