Plac został podzielony na dwie cześć: parkingową i rekreacyjną. Powstały nowe utwardzone nawierzchnie, trawniki oraz tereny zielone, obsadzone roślinami miododajnymi (w myśl hasła – „Gmina przyjazna pszczołom”).
Atrakcje turystyczne
Zbudowano fontannę kaskadową, a wokół niej ustawiono szeregi ławek. Jedna z nich jest wyjątkowa – to inteligentna ławka solarna z panelem multimedialnym.
– Będzie informowała o bogactwie historycznym, przyrodniczym i turystycznym gminy Skrwilno – mówił na łamach Pomorskiej Dariusz Kolczyński, wójt gminy Skrwilno.
Korzystając ze specjalnego kodu możemy, poprzez urządzenie mobilne, przekierować się na stronę wirtualnego spaceru po gminie Skrwilno. Ławka w całości czerpie energię, którą sama wyprodukuje poprzez zamontowany panel słoneczny. Z jej pomocą można także naładować telefon czy skorzystać ze stacji naprawczej do rowerów.
– Nie ukrywam, że zainspirowałem się świetną infrastrukturą w Ustrzykach Dolnych. Pomyślałem, że warto skorzystać z tak ciekawych, innowacyjnych pomysłów. To rozwiązanie przypadło do gustu też przedstawicielom samorządu województwa.
Najlepszy projekt
Projekt gminy Skrwilno uzyskał dofinansowanie z pierwszego miejsca listy rankingowej zarządu województwa kujawsko-pomorskiego.
W okolicy urzędu gminy znajdziemy także siłownie plenerowe ze szczególnym przeznaczeniem dla osób powyżej 50. roku życia. Wszelkie elementy sanitarne i techniczne zostały zakryte estetycznymi wykończeniami.
Kwota całej inwestycji to blisko 800 tys. zł. Dofinansowanie wynoszące prawie 500 tys. zł pozyskano z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
