Tu nie tylko wypożyczysz książki, ale również weźmiesz udział w ciekawych zajęciach i spotkasz się z interesującymi ludźmi.
Przykłady? Proszę bardzo. "W 80 minut dookoła świata". To projekt, w którym wzięły udział dzieci z "Jedynki" i "Dwójki". Korzystając z internetu przemieszczały się po świecie. Odwiedziły dżunglę na Bali, rafy koralowe, miasto Inków, dziedziniec jednego z największych muzeów na świecie, rozległą pustynię i Wielki Kanion.
- Mieliśmy rzutnik podłączony pod komputer i mówiliśmy o charakterystycznych cechach kontynentów - opowiada Barbara Wasiluk, dyrektor biblioteki. - Przygotowaliśmy dla nich ciekawe zadania. Dzieci, odpowiadając na pytania wykorzystywały wiedzę szkolną.
Starsi, którzy lubią wspominać dawne czasy mogli w piatek spotkać się w bibliotece z klasyką filmu polskiego, wspólnie oglądając film Hassa "Jak być kochaną".
To już było. A co w najbliższym czasie?
20 kwietnia po raz kolejny na podróż sentymentalną do biblioteki przyjedzie Marian Pniewski - torunianin pochodzący z Golubia-Dobrzynia, który na temat swojego rodzinnego miasta wie dużo więcej niż wielu jego obecnych mieszkańców.
- Z kolei w czerwcu chcielibyśmy zorganizować tzw. miejską grę. To coś podobnego do podchodów, w czym pomogą nam harcerze - mówi dyrektor.
W tej chwili w bibliotece można oglądać wystawę wielkanocną, a jeszcze przed wakacjami w porozumieniu z toruńską fundacją "Światło" biblioteka chce przygotować ekspozycję pt. "Ludzie w śpiączce".