Nowy rozkład jazdy autobusów MPK w Inowrocławiu

  Nowy rozkład jazdy autobusów MPK w Inowrocławiu

  Dominik Fijałkowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Od dziś wchodzi w życie nowy rozkład jazdy autobusów MPK. Z góry muszę podkreślić, że nie wprowadzamy w nim rewolucyjnych zmian - informuje Mariusz Kuszel, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Inowrocławiu.
  Od dziś autobusy MPK w Inowrocławiu jeżdżą według nowego rozkładu jazdy. Kierownictwo firmy zapewnia, że wprowadzone zmiany nie są rewolucyjne

  Od dziś autobusy MPK w Inowrocławiu jeżdżą według nowego rozkładu jazdy. Kierownictwo firmy zapewnia, że wprowadzone zmiany nie są rewolucyjne ©Dominik Fijałkowski

  Przy okazji szef MPK przypomina, że przynajmniej raz w roku trzeba wprowadzić korekty do planu jazdy miejskich autobusów.

  Obowiązujące od dziś zmiany są efektem uwag zgłaszanych przez pasażerów komunikacji miejskiej. - Uwzględniliśmy też wnioski, które pojawiły się po badaniach, jakie w autobusach prowadziła niezależna, zewnętrzna firma - dodaje Mariusz Kuszel.

  Najpoważniejszą korektą w nowym rozkładzie jazdy MPK jest połączenie linii nr 16 i nr 19 w jedną, która funkcjonuje jako "16". Autobusy jadą z dworca PKP do Mątew, a w niektórych kursach dojeżdżać będą do os. Bydgoskiego, a od 1 kwietnia do 30 października aż do działek przy Szosie Bydgoskiej. Kursy wykonywane są przez cały dzień, średnio co 30 minut. Linia 19 uruchamiona będzie tylko 1 listopada od dworca PKP przez ul. Marcinkowskiego na os. Rąbin.

  Ponadto, na linii nr 1 przybyły po 2 kursy dziennie do cmentarza przy Marulewskiej i 1 z dworca PKP przez Marcinkowskiego. Z kolei mniej kursów wykonuje "3". W dni powszednie o 6, w ferie i soboty o 2.

  Zaledwie kosmetyczne zmiany wprowadzone zostały na linii nr 4, zaś "7" kursować ma tylko od 31 października do 2 listopada. Autobusy nr 10 w dni powszednie jeżdżą co 60 minut. Zaś więcej o dwa kursy dziennie od poniedziałku do piątku, oraz o 5 kursów dziennie w niedziele i święta wykonuje "12". Zmniejszono liczbę kursów z pętli przy ul. Toruńskiej.

  Autobusy numer 13 wyjadą na trasę tylko od 31 października do 2 listopada, przy mniejszej niż dotychczas liczbie kursów.
  Jeden kurs w dni powszednie przybył, a pięć kursów w niedzielę ubyło na linii nr 21. Rzadziej kursują autobusy nr 27. Bardzo drobne korekty wprowadzono w kursowaniu autobusów nr 28.

  Mniej kursów wykonuje w niedziele "20". Jak informuje MPK, od maja 2013 roku do chwili obecnej potrzeby przewozowe na tej linii ulegają ciągłemu zmniejszeniu. Obecnie w ciągu dnia powszedniego do Galerii Solnej przyjeżdża "20" około 40 pasażerów, a odjeżdża około 50. W niedziele przyjeżdża około 35 osób i odjeżdża około 60. Większość pasażerów korzysta z autobusów nr 20, by dostać się do szpitala przy ul. Poznańskiej.

  Więcej szczegółów dotyczących nowego rozkładu jazdy na www.mpk.inowroclaw.pl oraz na przystankach autobusowych.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018