
Ból głowy pojawia się dość często i stanowi dosyć powszechną dolegliwość. Zdarza się, że ból głowy jest jednostronny - może to być ból głowy z prawej lub z lewej strony, w skroniach czy na czubku głowy. Ból głowy może być chorobą samą w sobie. Dość często okazuje się, że ból głowy to objaw innej choroby. Ból głowy z prawej strony ma wiele przyczyn, jednak nie należy go lekceważyć. Jednostronny ból głowy może być bowiem objawem poważnej choroby.
Nie przegap tych znaków ostrzegawczych. Sprawdź teraz w naszej galerii, co może oznaczać ból głowy z prawej strony >>>>>

MIGRENOWY BÓL Z PRAWEJ STRONY
Migrena to jeden z pierwotnych bólów głowy, czyli takich, które nie mają podłoża w innej chorobie. Migrenowy ból głowy często jest pulsujący i jednostronny, trwający 4-27 godzin. Towarzyszą mu objawy autonomiczne, w tym przeważnie:
- nudności,
- nadwrażliwość na hałas, zapach i światło,
- złe samopoczucie,
- trudności w skupieniu uwagi,
- zmiany nastroju, podenerwowanie,
- wymioty,
- aura.
Ból ten ulega nasileniu podczas wysiłku, zmniejszeniu podczas leżenia w ciemnym pomieszczeniu, ustępujący podczas snu.

BÓL GŁOWY Z PRAWEJ STRONY - ZESPÓŁ READERA
Zespół Readera, inaczej nazywany zespołem paratrigeminalnym, to choroba objawiająca się rozdzierającym, pulsującym, silnym bólem z prawej strony głowy w okolicy skroni.
Zespół Readera opisywany jest jako zespół uszkodzenia włókien współczulnych nerwu trójdzielnego. Struktury te odpowiadają za unerwienie gałki ocznej, stąd towarzyszące mu objawy mają w dużej mierze charakter okulistyczny, wśród nich:
- zwężenie źrenicy,
- opadanie powieki,
- światłowstręt,
- zaburzenia widzenia.
Do nasilenia objawów dochodzi przy wzmożonym ruchu gałek ocznych. Poza dolegliwościami w obrębie nerwu ocznego może dojść do zajęcia nerwu szczękowego i w związku z tym zwiększenia bolącego obszaru.

ZAPALENIE ZATOK
Ból głowy z przodu po prawej stronie może zwiastować zapalenie zatok. Prócz bólu częste jest:
- występowanie wydzieliny na tylnej ścianie gardła,
- uczucie zapchanego nosa,
- tkliwość twarzy,
- podwyższona temperatura ciała.
Charakterystyczne jest nasilenie dolegliwości bólowych podczas opuszczania głowy i schylania się.