MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sępólnie Krajeńskim. Awanse, nagrody, odznaczenia - zdjęcia, lista

Sandra Szymańska
Sandra Szymańska
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sępólnie Krajeńskim 23.05.2024
Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sępólnie Krajeńskim 23.05.2024 Marcin Misiak
14 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim odebrało awanse, nagrody i odznaczenia podczas obchodów Dnia Strażaka. - Zaszczyty, jakich dziś dostąpiliśmy, będą dla nas pozytywnym bodźcem oraz wielką motywacją do dalszej rzetelnej służby - powiedział jeden z awansowanych kapitan Dawid Betin.

Swoje święto obchodzili w czwartek, 23 maja, strażacy z powiatu sępoleńskiego. Obchody na placu przed komendą powiatową rozpoczęły się od złożenia meldunku zastępcy komendanta Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu st. bryg. Markowi Rusoniowi przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Roberta Lissa. W uroczystym apelu wzięli też udział samorządowcy, kierownictwo straży i policji sąsiednich jednostek, emerytowani funkcjonariusze i pracownicy sępoleńskiej komendy PSP, przedsiębiorcy oraz szefowie powiatowych instytucji.

Misja niesienia pomocy

Po podniesieniu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu przemówienie wygłosił komendant powiatowy, który podziękował funkcjonariuszom i druhom za ich służbę.

- Ubiegły rok był dla nas okresem codziennej zaangażowanej służby. Pozwoliło to strażakom PSP i OSP na realizację wielu zadań z jednoczesnym utrzymaniem pełnej gotowości do wykonywania naszej misji. Misją tą jest niesienie pomocy społeczeństwu. Na terenie powiatu jednostki interweniowały 729 razy. Odnotowaliśmy 88 osób poszkodowanych i niestety 11 ofiar śmiertelnych - przypomniał st. bryg. Maciej Suchomski. - Za każdy wasz udział w tych działaniach serdecznie dziękuję. Oby nigdy w żadnej miejscowości nie zabrakło osób z takim powołaniem.

Komendant nadmienił również, jak zmieniła się praca strażaków dzięki sprzętowi, który trafił do jednostek ochotniczych straży pożarnych, a także pod względem kadrowym. Obecnie sępoleńska komenda liczy 50 strażaków. Wzmocnienie o trzy dodatkowe etaty pozwoliło na podniesienie stanu osobowego na każdej zmianie służbowej do ośmiu ratowników.

Czytaj też:

Uroczysty apel był doskonałą okazją, by wręczyć funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i nagrody. Otrzymało je 14 zasłużonych strażaków (lista na dole strony).

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy docenili naszą pracę. Mogę zapewnić, że zaszczyty, jakich dziś dostąpiliśmy, będą dla nas pozytywnym bodźcem oraz wielką motywacją do dalszej rzetelnej służby, zaangażowania oraz sumiennego wypełniania obowiązków na rzecz bezpieczeństwa społeczności naszego powiatu - powiedział jeden z awansowanych kapitan Dawid Betin.

Strażak to zawód cieszący się w Polsce największym zaufaniem społecznym. Po raz kolejny, jak wynika z raportu zaufania społecznego, aż 84 procent uczestników wskazało strażaków jako ludzi godnych zaufania oraz cechujących się wysoką etyką zawodową.

- Coraz to nowe zadania spoczywają na naszych formacjach: od usuwania skutków nawałnicy, poprzez walkę z COVID-19 w dobie pandemii, aż po wsparcie ludności, która uciekła przed wojną. Strach pomyśleć, co nas czeka za chwilę za rogiem, w którą stronę pójdzie świat. Jak czas pokazał, jesteśmy zwarci i gotowi, na pewno staniemy przed każdym wyzwaniem - zauważył prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej w Sępólnie druh Artur Cetnarski.

Życzenia dla strażaków, a także podziękowania i kwiaty na ręce kierownictwa złożyli również zastępca komendanta wojewódzkiego st. bryg. Marek Rusoń, samorządowcy i pozostali zaproszeni goście.

Lista awansów i odznaczeń - Dzień Strażaka 2024 w Sępólnie

Odznaczenia:

 • Złota odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: st. ogn. w st. spocz. Piotr Warmiński

 • Srebrna odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: asp. Adam Kabat, st. ogn. Bartosz Meina, st. ogn. w st. spocz. Andrzej Pałubicki

 • Brązowa odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”: ogn. Dawid Steinborn

 • Złoty medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: st. ogn. Tomasz Mrugalski, asp. Mirosław Tyda, st. ogn. Paweł Zieliński

 • Srebrny medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”: st. sekc. Mariusz Wójcik.

Awansowani w stopniu służbowym:

 • na stopień kapitan – mł. kpt. Dawid Betin

 • na stopień aspirant - mł. asp. Anna Siekierka

 • na stopień starszy ogniomistrz – ogn. Paweł Zieliński

Za szczególne zaangażowanie podczas wykonywania obowiązków służbowych nagrodę finansowąotrzymali:

 • st. bryg. Maciej Suchomski

 • bryg. Dariusz Chylewski

 • asp. Mirosław Tyda

 • st. ogn. Bartosz Meina

 • st. str. Monika Nadobna

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Sępólnie Krajeńskim. Awanse, nagrody, odznaczenia - zdjęcia, lista - Sępólno Krajeńskie Nasze Miasto

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska