Obwodnice dla Kruszwicy i Strzelna weszły już w etap prac projektowych. Wkrótce spotkania informacyjne dla mieszkańców

Oprac. (RED)
W ramach Programu budowy 100 obwodnic w całej Polsce powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km
W ramach Programu budowy 100 obwodnic w całej Polsce powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km Dominik Fijałkowski
Rozpoczęły się prace projektowe związane z budową obwodnic Kruszwicy i Strzelna. GDDKiA planuje w najbliższym czasie spotkania dla mieszkańców tych miast.

Zobacz wideo: Trzy miesiące zwolnienia chorobowego, koniec raju dla symulantów.

W ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-30 powstanie sześć nowych obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim. Będą to obwodnice Brześcia Kujawskiego, Kowalewa Pomorskiego, Kruszwicy w ciągu DK62, Lipna, Nowej Wsi Wielkiej i Strzelna w ciągu DK15/25.

Łącznie powstanie ponad 40 km nowych dróg krajowych w regionie. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział W Bydgoszczy, wszystkie sześć obwodnic w woj. kujawsko-pomorskim weszło już w etap prac projektowych.

Obwodnica Kruszwicy

Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście na DK62. Jest to ruch prowadzący ze strony autostrady A1 i Włocławka. Droga ta jest istotna dla układu komunikacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego, rozprowadzając ruch na osi wschód-zachód pomiędzy autostradą A1 i Włocławkiem a korytarzami dróg krajowych nr 15 i 25. Inwestycja pozwoli na uspokojenie ruchu w centrum miasta. Dzięki wyeliminowaniu transportu ciężkiego, rynek zacznie spełniać swoją funkcję społeczną jako centralny i spokojny punkt miasta. Przyszła obwodnica będzie długości około 7 kilometrów. Wykonawcą STEŚ-R jest konsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner), a wartość kontraktu: 1,9 mln zł.

Obwodnica Strzelna

Inwestycja obejmuje odcinek dróg krajowych nr 15 i 25 w rejonie miejscowości Strzelno. Konieczna jest także rozbudowa DK62, która przebiega w okolicy miasta. Celem inwestycji jest wyprowadzenie ruchu, szczególnie tranzytowego, z centrum Strzelna, podniesienie bezpieczeństwa ruchu drogowego, podniesienie bezpieczeństwa pieszych oraz polepszenie warunków techniczno-użytkowych drogi. W maju GDDKiA podpisała umowę z konsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner) na opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej (STEŚ-R). Wartość umowy to blisko 2 mln zł. Szacunkowa długość obwodnicy Strzelna to 8,5 kilometrów.

Spotkania dla mieszkańców w sprawie obwodnic Kruszwicy i Strzelna

Wkrótce odbędą się spotkanie informacyjne dla mieszkańców miast, obok których przebiegać będą obwodnice. 21 września 2021 r. o godz. 15 zaplanowane jest pierwsze spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie opracowania projektowego dla obwodnicy Strzelna. Spotkanie odbędzie się w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Strzelnie.

22 września 2021 r. o godz. 16 w Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" przy ul. Niepodległości 43 w Kruszwicy odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie obwodnicy Kruszwicy.

W całej Polsce powstanie 100 obwodnic

Przypomnijmy, że w ramach Programu budowy 100 obwodnic w całej Polsce powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 830 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Trwa głosowanie...

Czy pijani kierowcy powinni mieć zabierane dożywotnio prawo jazdy?

Stop pijanym kierowcom

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie