
Podatność na siniaki może mieć bardzo różne podłoże. Mogą być one objawem groźnych chorób, między innymi rożnych rodzajów nowotworów. Od czego robią się siniaki bez powodu? Na jakie choroby wskazują sińce na ciele? Jakiej witaminy brakuje gdy pojawiają się siniaki? Sprawdź to teraz w naszej galerii >>>>>

Jakiej witaminy brakuje gdy pojawiają się siniaki?
Osoby z niedoborami witamin są narażone na powstawanie siniaków. Szczególnie dotyczy to witaminy C, która jest odpowiedzialna za wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych i uodparnia je na pękanie.
Siniaki mogą być również objawem niedoboru witaminy K, która także odpowiada za stan naczyń krwionośnych a także witaminy PP, która wpływa na ich szczelność.

Siniaki przy anemii
Anemia, zwana również niedokrwistością, to stan, w którym poziom erytrocytów i zawartej w nich hemoglobiny spada poniżej określonej wartości. Może on być skutkiem rozwijającej się choroby. Najczęściej jednaj anemia jest efektem zaniedbań związanych ze stylem życia. Nieleczona prowadzi do rozwoju poważniejszych schorzeń. W łagodnej postaci zazwyczaj wynika z niedoboru żelaza.
Inne objawy anemii to między innymi:
- przewlekłe zmęczenie,
- zmniejszona wydolność organizmu,
- skłonność do omdleń,
- bladość skóry,
- sińce pod oczami,
- łatwość powstawania siniaków wskutek drobnych urazów.

Siniaki jako objaw zakrzepicy
Siniaki utrzymują się około 7-10 dni i zwykle nie są powodem do niepokoju. Jednak gdy siniaki pojawiają się samoistnie, bez wyraźnego urazu, mogą być objawem problemów ze zdrowiem. Niepokój powinny budzić siniaki pojawiające się bardzo często, których wielkość i rozległość jest nieadekwatna do ciężkości stłuczenia. Mogą sygnalizować poważną chorobę - zakrzepicę żył głębokich, która nieleczona prowadzi do śmierci.