https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Od muzyki po fotografię

Mariusz Strzelecki
Ostre rymy w wykonaniu hophopowej  "Korporacji"
Ostre rymy w wykonaniu hophopowej "Korporacji" Mariusz Strzelecki
W sobotę w kinie "Zdrój" odbyła się impreza pod tytułem "Znajdź czas".

W ciechocińskim kinie "Zdrój" z niewielkim poślizgiem w czasie zagrały zespoły lokalne i gwiazda - "Czerwie", grupa która gra psychofolk. Na scenie można było również posłuchać hip-hopu w wykonaniu "Korporacji" i mieszkanki stylów - funku, rapu i jazzu, czyli grupy FRJ ("Funkcjonalne Rozdwojenie Jazzni").

Imprezie muzycznej (w holu kina) towarzyszył multimedialny pokaz fotografii grupy cie-chocińskich fotografików - Piotra Komosińskiego, Natalii Miedziak, Krzysztofa Gałązki, Ewy Kędzierskiej i Pabika. Zdjęcia wyświetlane były z projektora. Każdy z nich przygotował odrębny cykl fotografii pod wspólnym tytułem "Czas znaleziony". Do każdego pokazu przygotowano muzykę.

- Mój cykl nazywa się "Nie porządek", pisane oddzielnie. To fotografie z 2001 roku, czyli obrazy budynków, które kiedyś istniały, a teraz już ich nie ma lub są w stanie kompletnego rozkładu - mówi Piotr Komosiński.

Czy odbędzie się piąta edycja imprezy? Raczej tak. Choć na samym początku imprezy Krzysztof Czajka, jeden z organizatorów koncertu, ogłosił ze sceny, że kolejnej edycji już nie będzie, to wczoraj na sesji Rady Miejskiej zapewnił, że będzie, ale zorganizuje ją miejscowy MCK .

Organizatorami koncertu "Znajdź czas" było Stowarzyszenie Wolne Miasto Ciechocinek, Urząd Miejski w Ciechocinku i Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku.


Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska