Nie decydują, tylko czuwają, by głosowanie przebiegło bez problemów. Ich zadaniem jest dobra organizacja, pomoc i promocja budżetu obywatelskiego, tak by mieszkańcy skorzystali ze swoich praw i oddali głos.
Gdy to się już stanie, samorządowcy nie mają żadnej furtki, by jakiekolwiek zadanie wyrzucić. Cały budżet obywatelski będzie częścią tego corocznego samorządowego. Gdy się spojrzy tylko na wielkość inwestycji, liczby i ich procenty, od razu widać, że mieszkańcy Czerska mogą wytyczać kierunki rozwoju. Przynajmniej na własnym podwórku.
Na liście do wyboru jest 26 wniosków o wartości od 40 do 70 tys. zł. Na koniec urzędnicy mogą tylko zliczać głosy. Najważniejsze, by czerszczanie tak jak rok temu i przed rokiem znowu chcieli zagłosować. Każdy ma jeden głos - nie musi wcale oddać go na swój rejon. Szczegóły na www.czersk.pl. W poniedziałek ze względu na święto głosujemy elektronicznie, a potem do 15 września na kartach do głosowania. Będzie można je pobrać ze strony po zalogowaniu na ePUAP albo zabrać z urzędu.
Wypełnione karty ze swoimi danymi osobowymi (przypominamy, że każdy ma jeden głos) wrzucamy do urny. Gdzie je znajdziemy? W Urzędzie Miejskim w Czersku, Centrum Informacji Turystycznej w Czersku oraz w Ośrodkach kultury w Rytlu i Łęgu.