Od przedszkolaka po wójta. Biegacze w Sadkach dopisali

(ms)
Agata Zwierzchowska
Podczas biegów w Nakle padało. W Sadkach organizatorzy mieli więcej szczęścia. Pogoda dopisała, podobnie jak biegacze. Sporo ich stanęło na starcie.

W herbie Sadek jabłko zajmuje ważne miejsce. Stąd pomysł organizowania jesienią w Sadkach biegów o jabłko. Za nami piąta edycja tej sportowej imprezy. Wykazać się mogli i dorośli i dzieci. Dodatkowo zorganizowano marsz nordic walking na dystansie 1900 m. Emocji nie brakowało. Do rywalizacji stanęły nawet VIP-y, m.in. wójt Dariusz Gryniewicz.

Jako pierwsze o miejsce na podium walczyły maluchy. Najmłodszy biegacz - Hubert Krzemiński - otrzymał nagrodę za sam udział. Podobnie najstarszy uczestnik biegu - Grzegorz Działoszyński.

Przeczytaj także: Mieszkanie Plus w Kujawsko-Pomorskiem. Bydgoszcz na pierwszy ogień

Dystans 200 metrów przygotowany dla 6 -latków i młodszych dzieci najszybciej pokonali: Natalia Wajer, Kinga Sadowska i Gabriela Pazderska oraz Antoni Zygmunt, Bartosz Jaśkiewicz i Szymon Staszewski. Wśród 7-8 latków (bieg na 400 m) triumfowali: Lena Rakowska, Katarzyna Kaczmarek i Magdalena Stręciwilk oraz Piotr Mieszczak, Mikołaj Michalik i Bartłomiej Maćkowiak.

Najlepsi biegacze w grupie 9-10 latków to: Sandra Pazderska, Julita Nowak i Nicol Biyoch oraz Kacper Sójka, Michał Szcześniak i Marcel Maliszewski.

800 m mieli do pokonania zawodnicy z roczników 2005-2006. Na podium stanęli: Julia Kowalska, Wiktoria Kowalska i Wiktoria Fedec oraz Paweł Lewandowski, Wiktor Wrzeszcz i Kacper Brzeziński.

1200-metrowy dystans najszybciej pokonali: Wiktoria Serwus, Alicja Paprocka i Agnieszka Pawlaczyk oraz Dawid Brzeziński, Emilian Skieresz i Miłosz Werner. Najlepsi w biegu na 1600 metrów (rocznik 2001-2002) to: Agata Dorosz oraz Mateusz Werner, Hubert Białecki i Patryk Burzyński.

Najdłuższy dystans 2000 m przygotowano dla dorosłych biegaczy. Wygrali: Natalia Chmielewska i Piotr Kowalski. Na podium stanęli też: Magdalena Kowalska, Małgorzata Drożdż i Weronika Dorosz oraz Olaf Stasiak i Kacper Żurek.

Trasę nordic walking pokonali najszybciej: Agata Biniak, Natalia Czelińska i Grzegorz Dorosz. Gratulujemy!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało uszczelnienie programu 500 plus. Sprawdź, kiedy możesz stracić 500 plus na pierwsze dziecko.Przejdź do następnych zdjęć >>>