Bieg Tropem Wilczym w Szubinie
Tylko do 23 lutego zapisywać się można jeszcze na Bieg Tropem Wilczym 2025, który w niedzielę 2 marca obędzie się Szubinie. Po tym terminie zgłoszenie będzie możliwe tylko w przypadku wolnych miejsc. A z tym może być kłopot bo na liście startowej już jest 105 nazwisk (osoby dorosłe) i 57 ( dzieci).
Wśród uczestników przeważają mieszkańcy pow. nakielskiego i bydgoskiego. Nie brakuje jednak także biegaczy z pow. tucholskiego, żnińskiego, inowrocławskiego, a także dużych miast: Bydgoszczy, Włocławska, a nawet Warszawy.
Impreza odbędzie się w lasku Wesółka. Najpierw na 100, 400 i 800 metrów pobiegną dzieci i młodzież. Po nich wystartują dorośli. Przygotowano dla nich trasy o długości 5, 10 i 20 km.
Nie zabraknie Biegu Tropem Wilczym na dystansie 1963 m. To rok śmierci Józefa Franczaka ps. "Lalek", ostatniego żołnierza wyklętego. Kto chce może też spróbować swych sił w marszu nordic walking na dystansie 5 km.
Bieg Tropem Wilczym w Mroczy - dla dzieci i dorosłych
Po raz szósty Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Mroczy. Kiedy? Także w niedzielę 2 marca. Zapisy elektroniczne chętnych prowadzone będą do 28 lutego.
Dzieci w zależności od wieku wybrać mogą dystans 200 lub 800 m. Dla dorosłych organizatorzy szykują trasę liczącą 1963 m. Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest na stronie: www.mrocza.pl
Wcześniej, bo już w piątek 28 lutego o godz. 8.30 złożone zostaną wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą Wacława Polewczyńskiego ps. "Połomski", którą na murze SP w Mroczy odsłonięto 11 lat temu. Miejsce jest nieprzypadkowe, bo Wacław Polewczyński, żołnierz niezłomny z Mroczy, był uczniem mroteckiej podstawówki, wówczas szkoły ludowej.
To Cię może również zainteresować
Bieg Tropem Wilczym w Białych Błotach
W sobotę 1 marca na Bieg Tropem Wilczym wybrać się można do Białych Błot. Start i metę wyznaczono przy Pomniku Niezłomnych na ul. Czystej. Jako pierwsi, po godz. 10 rywalizację rozpoczną najmłodsi biegacze (400 m), potem coraz starsi (600-1000 m).
W południe rozpocznie się symboliczny bieg na 1963 m. Można wziąć także udział w biegu lub marszu na 5 km. Na liście startowej głównie mieszkańcy pow. bydgoskiego i Bydgoszczy.
Rajd po Puszczy Bydgoskiej
Ale nie tyko biegiem uczcić można Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Muzeum Solca im. Księcia Przemysła wzorem ubiegłych lat zaprasza chętnych na rajd pieszy pamięci kapitana Alojzego Bruskiego ps. "Grab". Upamiętnia on postać żołnierza wyklętego, którego oddział działał wiosną 1945 r. na terenie Puszczy Bydgoskiej.
- 35-osobowy oddział partyzantów chronił miejscową ludność przed maruderami sowieckimi dokonującymi kradzieży, rabunków i mordów na ludności polskiej. Oddział rozbito w maju 1945 r. w okolicach wsi Kabat. Poległ tam ppor. Kazimierz Wróblewski ps. „Kruk”. Alojzy Bruski i ppor. Zbigniew Smoleński ps. „Żuraw” zostali aresztowani wraz z trzema partyzantami i skazani na śmierć - opowiada Łukasz Wojtecki, pracownika Muzeum Solca i prezes Klubu Turystów Pieszych „Horyzont” w Solcu Kujawskim.
To on poprowadzi rajd. Wędrówkę zaplanowano w sobotę 1 marca. Do przejścia będzie około 18 km trasa. Zapisy chętnych przyjmowane są w Solcu pod nr tel. 660-170-356.
To Cię może również zainteresować
Wójt Sicienka Piotr Chudzyński objął patronatem Bieg Tropem Wilczym, który odbędzie się 2 marca na terenach należącym do gminy.
Jak dowiadujemy się - przygotowano 3 trasy: dla dorosłych na 1963 m i 7 km oraz dla najmłodszych na 196,3 m. Przebiegają one przez teren Muzeum Wojsk Lądowych - Filia na Osowej Górze (Osówiec 73).
