Ogłosili konkursy dla zakochanych. I nie tylko. Spróbujcie,...

  Ogłosili konkursy dla zakochanych. I nie tylko. Spróbujcie, będą nagrody finansowe

  Monika Smól

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W walentynki w Chełmnie zaśpiewają najlepsi

  W walentynki w Chełmnie zaśpiewają najlepsi ©Monika Smól

  Chętni do zaśpiewania podczas XII Festiwalu Piosenki Miłosnej mają czas do przesyłania swoich demo do 18 stycznia.
  W walentynki w Chełmnie zaśpiewają najlepsi

  W walentynki w Chełmnie zaśpiewają najlepsi ©Monika Smól

  Finał konkursu zaplanowano, tradycyjnie, 14 lutego podczas walentynek. W festiwalu udział wziąć mogą soliści i zespoły wokalne złożone z uczestników powyżej 12 roku życia, mające w składzie do sześciu osób.

  Radni podwyższyli sobie diety! Przeciwnych było zaledwie czterech

  Demo musi zawierać co najmniej dwa utwory nawiązujące do tematyki miłosnej w gatunku muzyka rozrywkowa. Dostarczyć je należy do organizatora - Chełmińskiego Domu Kultury, ul. Dworcowa 40a, 86-200 Chełmno.

  O wynikach przesłuchania demo uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Wybrani wystąpią na rynku podczas obchodów dnia św. Walentego. Najlepsi, wskazani przez jury, otrzymają laury. Organizator przewiduje trzy nagrody finansowe - w wysokości: 1 tys. złotych, 700 i 500 złotych - za kolejne miejsca. Jury oceniając weźmie pod uwagę poziom artystyczny, oryginalność wykonania.

  Drugi z konkursów, „Chełmno komiksem malowane” im. Tomasza Marciniaka, też organizują w ChDK.

  Skierowany jest on do zakochanych, którzy mają czas - indywidualnie lub zespołowo - przygotować pracę i dostarczyć do 31 stycznia. Mają wykonać komiks nawiązujący do Chełmna jako miasta zakochanych. Temat prac może odwoływać się do historii, legend, zabytków, może dotyczyć wydarzenia z życia autora lub zasłyszanego opowiadania lub być pracą przedstawiająca fikcyjne historie tworzone w oparciu o fakty, jednak fabuła musi być ściśle związana z Chełmnem.

  Technika wykonania to rysunek, malarstwo lub grafika komputerowa, a format - A4 (210x297 mm), w pionie, do 10 stron, podział planszy dowolny. Można zgłaszać wyłącznie prace niepublikowane i nie zgłoszone do innych konkursów. Nagrodzone zostaną trzy komiksy, które wskaże jury. Tu nagrody wynoszą: 1000, 600 i 400 złotych oraz nagrodę dodatkową dla nich wszystkich - pobyt w Chełmnie z 14 na 15 lutego dla dwóch osób. Więcej - pod nr tel. 530 674 882 i e-mail: kamila.art@chdk.pl.
  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej