Olimpia Grudziądz rozwiała nadzieje Unii Janikowo. Hat-trick Jakuba Bojasa

DL
Łukasz Szalkowski
Unia Janikowo prowadziła w Grudziądzu, ale Olimpia szybko pozbawiła rywali złudzeń. Hat-trickiem popisał się Jakub Bojas.

Po zakończeniu bardzo udanej pucharowej przygody piłkarze Olimpii mogą skupić się już tylko na lidze i walce o powrót do II ligi. Do niedzielnego meczu grudziądzanie przystąpili ze świadomością, że Kotwica Kołobrzeg dzień wcześniej łatwo sięgnęła po trzy punkty i powiększyła przewagę. Aby strata nie wzrosła, Olimpia musiała więc pokonać Unię.

Spotkanie dwóch drużyn z naszego województwa rozpoczęło się jednak lepiej dla janikowian, którzy nie musieli długo czekać na powody do radości. Już w 9. minucie spotkania po trafieniu Damiana Ciechanowskiego wynik otworzyła właśnie Unia.

Olimpia zdołała jednak jeszcze przed przerwą zadać aż dwa ciosy. Najpierw w 36. minucie Piotr Cywiński wykorzystał rzut karny, a następnie tuż przed zejściem piłkarzy do szatni gola na 2:1 strzelił Jakub Bojas. Na przerwę Olimpia schodziła więc prowadząc.
Po wznowieniu gry okazało się, że Bojas został bohaterem meczu. Piłkarz gospodarzy nie zamierzał się zatrzymywać i już w 48. minucie podwyższył prowadzenie grudziądzan. To jednak nie było wszystko - Bojas trafił także w 54. minucie. Olimpia prowadziła 4:1 i praktycznie zamknęła mecz.

Swoim hat-trickiem Jakub Bojas sprawił sobie wspaniały prezent urodzinowy - w poniedziałek, dzień po meczu, kończy 31 lat.

Dzięki wygranej Olimpia nadal traci do Kotwicy tylko 2 punkty. W sobotę obie drużyny zagrają ze sobą w spotkaniu o ogromnym ciężarze gatunkowym.

Olimpia Grudziądz - Unia Janikowo 4:1 (2:1)
Bramki: Piotr Cywiński (36), Jakub Bojas (45, 48, 54) - Damian Ciechanowski (9)
Olimpia: Olszewski - Cabrera, Cywiński,Kaczmarek, Bojas - Nawrocki, Karmański, Leszczyński, Warcholak, Klimek - Witasik
Unia: Fabiszewski - Hulisz, D. Kowalski, Urbański, A. Kowalski - Goździk, Ławniczak, Kujawa, Kędziora, Ciechanowski - Ginter