Olimpia/Unia Grudziądz poległa w Lęborku

(marz)
Z grudziądzan jedynie Bartosz Such zagrał w Lęborku skutecznie i zdobył 2 punkty Fot. Paweł Skraba
Lider grudziądzan Bartosz Such zdobył 2 punkty, ale pozostali zawodnicy Liu Kai i Mateusz Gołębiowski nie wygrali łącznie w trzech partiach nawet seta. Olimpia/Unia traci pozycję lidera superligi.

POGOŃ - OLIMPIA/UNIA 3:2

Wyniki: Li Bochao - Liu Kai 3:0 (7,7,9), Chojnowski - Such 0:3 (-5,-1,-12), Prądziński - Gołębiuowski 3:0 (9,10,11), Li Bochao - Such (1:3 (10,-8,-12,-11), Chojnowski - Liu Kai 3:0 (5,8,7)

- Nie chcieliśmy, aby nasz Liu Kai spotkał się z Li Bochao - tłumaczy wiceprezes Olimpii/Unii Jerzy Wilmański - jednak gospodarze posłali Bochao jako pierwszego do boju. Tę konfrontację nasz Chińczyk musial przegrać, gdyż Bochao ma na niego sposób. Liczyliśmy, że Mateusz Gołębuiowski wygra z markiem Prądzińskim. Niestety - starał się i walczyl, ale minimlanie okazał się gorszy. Nawet nie urwal mu seta.

Gdyby Gołębiowski pokonał Prądzińskiego, w meczu byłoby 2:1 dla Olimpii, a Such pokonując Bochao, zakończylby mecz przy stanie 3:1.

Li Bochao zagrał słaby mecz. Obaj jego rywali bili szybkie, mocne piłki, wobec których był bezsilny. - Przegrał z kretesem - ocenia Jerzy Wilmański - można ulec rywalowi, ale prowadząc równorzędną walkę, natomiast Kai nie wygrał w dwóch partiach nawet jednego seta.

Olimpia/Unia zamuje teraz 2.miejsce w tabeli superligi. Oznacza to, że utrzymując tę pozycję do końca rundy zasadniczej, spotka się w play off najprawdopodobniej z Gorzovią.

1.KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki 15 28 43:14
2.ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 13 24 37:8
3.GKS Gorzovia Romus (m) 14 20 32:23
4.MLKS Ostródzianka Morliny 15 16 30:33
5.SPAR AZS Politechnika Rzeszów 14 14 29:27
6.Ternaeben Pogoń Lębork 15 14 26:36
7.ZKS Drzonków 13 10 24:31
8.EPS Besser opoka Trzebinia 15 8 25:35