Olimpia-Unia Grudziądz w półfinale Ligi Mistrzów pokonała w Szwecji Elsovs 3:2!

Maryla Rzeszut
Kaii Yoshida (Olimpia-Unia Grudziądz, z lewej) gra z Robertem Svenssonem (Eslovs) Maryla Rzeszut
To sensacja nie lada: Olimpia-Unia Grudziądz jest o krok od finału Ligi Mistrzów. Wygrała wyjazdowy mecz w Szwecji, z Eslovs. 2 punkty zdobył Kaii Yoshida, a 1 pkt Wang Yang. Mecz rewanżowy w Grudziądzu - 1 kwietnia.

ESLOVS AL BORDTENNIS - OLIMPIA-UNIA 2:3

ESLOVS:
Xu Hui, Oversjo
OLIMPIA-UNIA: Kaii Yoshida 2 i Wang Yang

Xu Hui - Wang Yang 3:0 (11,3,4), Robert Svensson - Kaii Yoshida (Konishi) 2:3 (7,-9,-9,7,-9), Mattias Oversjo - Jarosław Żmudenko 3:0 (8,8,8), Xu Hui - Kaii Yoshida (Konishi) 1:3 (6, -7, -8, -9), Robert Svensson - Wang Yang 0:3 (-7,-7,-5)

Piotr Szafranek po zwycięstwie Olimpii-Unii w Lidze Mistrzów

Pierwszy, półfinałowy mecz Ligi Mistrzów dla Olimpii-Unii Grudziądz! Wygrała w Szwecji z Eslovslovs Al Bordtennis 3:2.

Mecz rozpoczął się od próby sił pomiędzy liderem szwedzkiej drużyny, Xu Huiem a Wang Yangiem z Olimpii-Unii. Raz jeden, raz drugi dominował, ale końcówka 1. seta należała do lidera Szwedów, który w dwóch kolejnych setach radził sobie już pewniej i to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 1:0.

Do boju ruszył niezawodny Kaii Yoshida. Robert Svensson okazał się lepszy w 1. secie, ale Japończyk nie składał broni i kolejne dwa sety wygrał. Później znów Svensson, głównie dzięki swemu mocnemu forhandowi, wygrał seta, ale ostatni i decydujacy set należał do Kaiia Yoshidy.

W trzecim pojedynku teg meczu Mattias Oversjo pokonał dość gładko i Jarosława Żmudenkę.

Szwedzi liczyli, że trzeci, zwycięski punkt zapewni im lider, Xu Hui, najskuteczniejszy w szwedzkiej ekipie. Zmierzył się z Yoshidą, który mocno nastawił się na zwycięstwo. I pokonał Chińczyka 3:1, grając efektownie i brawurowo. Xu Hui przegrał w Lidze Mistrzów dopiero po raz trzeci, z powodu Yoshidy...

O ostatecznym wyniku meczu decydowała piąta partia Svensson - Yang. Grudziądzki defensor panował nad sytuacją,
znakomicie przechodził z obrony do ataku, zdobywał punkty i wygrał ten megawazny pojedynek, a Olimpia-Unia cieszyła się ze zwycięstwa!

Grudziądzanie zrewanżowali się tej szwedzkiej drużynie za porażkę w finale ETTU cup w Grudziądzu, w 2015 r. Teraz wygrali z Eslovs znacznie ważniejszy mecz i są na drodze do finału Ligi Mistrzów. Tak dobrego okresu grudziądzki tenis stołowy dotąd nie przeżywał...

W galerii fotograficznej zdjęcia z ubiegłorocznego finału Pucharu Europy, gdzie Olimpia-Unia przegrała właśnie z Eslovs. Teraz tenisiści z Grudziądza zrewanżowali się szwedzkiej drużynie.