Olimpia/Unia Grudziądz zdobyła Białystok i awansowała na wicelidera Superligi

(marz)
Wang Yang (Olimpia/Unia, w środku) stoczył w Białymstoku najcięższy pojedynek, z Men Zhengiem.  Wygrał 3:2. Z prawej Piotr Szafranek, trener. Z lewej Pan Deng.
Wang Yang (Olimpia/Unia, w środku) stoczył w Białymstoku najcięższy pojedynek, z Men Zhengiem. Wygrał 3:2. Z prawej Piotr Szafranek, trener. Z lewej Pan Deng. Maryla Rzeszut
Grudziądzanie wywalczyli komplet punktów, pokonując Dojlidy Białystok w 3. kolejce Superligi tenisa stołowego. Wygrali 3:0. Autorzy zwycięstwa to: Bartosz Such, Wang Yang i Patryk Zatówka.

DOJLIDY - OLIMPIA/UNIA 0:3
WYNIKI: Bogusław Koszyk - Bartosz Such 1:3 (-7,-8,8,-5), Men Zheng - Wang Yang 2:3 (-7,9,-8,9,-9) Piotr Chmiel - Patryk Zatówka 1:3 (-6,-5,7,-10).

Z "jedynką" wystąpił w Białymstoku Bartosz Such. Trener Olimpii/Unii Piotr Szafranek docenia jego doświadczenie.
Such wygrał pierwszy pojedynek, co korzystnie dla gości ustawiło mecz. Kolejni tenisiści Olimpii/Unii grali już z pewnym komfortem.

Pojedynek Azjatów - najciekawszy

Men Zheng, Azjata grający w ekipie białostockiej, potrafi być groźny. Pokonał niedawno lidera Palmiarni, Lucjana Błaszczyka 3:2. Nie sprostał z kolei zawodnikom Energi/Manekina. Poległ z Konradem Kulpą i Chenem Weixingiem po 0:3.

Z bardzo trudnym rywalem - liderem Olimpii/Unii, Wang Yangiem, grał niezwykle ambitnie.
Wang Yang zaczął od zwycięskiego seta, ale Men Zheng zaraz mu się odpłacił tym samym. Przegrany 2. set zmobilizował Wanga. Grudziądzanin prowadził 10:3, ale Men Zheng odrabiał straty i zdobył 4 pkt z rzędu! Zrobiło się 7:10 dla Wanga i lider Olimpii/Unii musiał bardzo się postarać, aby wygrać 3. set.
W 4. secie Wang (Olimpia/Unia) już prowadził 8:5, ale Men Zheng znów odrobił 4 pkt z rzędu, prowadził 9:8 i ostatecznie wygrał 11:9.
Wang Yang w ostatnim, 5. secie, po bardzo wyrównanym boju, pokonał zawodnika Dojlid i Olimpia/Unia prowadziła w meczu 2:0.

Zatówka postawił kropkę nad "i"

O wyniku meczu zdecydował 3. pojedynek - Piotra Chmiela z Patrykiem Zatówką, piątym juniorem Europy.

Olimpia/Unia zabrała do Grudziądza komplet 3 pkt.

Awansowała dzięki temu z 5. na 2. miejsce w Superlidze.

Inne wyniki:
Derby w Toruniu: Energa/Manekin- Gwiazda Zooleszcz Bydgoszcz: 3:2
Weixing-Mutti 0:3 (-10,-10,-4), Paweł Chmiel - Bobocica 2:3 (8,-9,8,-11,-5) Kulpa-Woś 3:1 (6,-4,8,9), Weixing - Bobocica 3:1 (6,-7,7,7), Chmiel - Mutti 3:1 (5,-7,4,7).

Kolping Frac Jarosław - Polonia Bytom 1:3. Szczetinin - Mrkvicka 3:2 (-5,5,-8,7,5), Wang Zeng Yi - Kosowski 2:3 (-5, 8, -6, 11,-7), Niechwiadowicz - Konecny 1:3 (-11, -3, 9, -3), Szczetinin - Kosowski 0:3 (-3, -9, -9).

Sensacja w Grodzisku: mistrz Polski Dartom Bogoria poległ do zera.
Bogoria - AZS Politechnika Rzeszowska 0:3.
Daniel Górak - Tomasz Lewandowski 0:3 (-5,-7, -7)

Robert Floras - Mateusz Gołębiowski 2:3 (-5, 5,-7,9,-8)

Paweł Fertikowski - Amalraj Anthony 1:3 (-6,8,-14, -10)