Olimpia/Unia wygrała za 3 punkty z Pogonią

(marz)
Znów zwyciężyli (od lewej) : Piotr Szafranek (grający trener), Mateusz Gołębiowski, Bartosz Such, Li Bochao Maryla Rzeszut
Grudziądzanie wygrali w swojej hali 3:0, ale nie był to łatwy mecz. Rozegrali spotkanie awansem i chwilowo awansowali na 6. miejsce w tabeli superligi.

Sprawny Miś - zobacz zmagania małych sportowców

ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz - POLTAREX POGOŃ Lębork 3:0
Bartosz Such - Marek Prądziński 3:2 (1,-7,-8,8,5), Mateusz Gołębiowski - Patryk Chojnowski 3:2 (-8,10,2,-7,9), Bochao Li - Jakub Perek 3:1 (9,-5,9,7)

Lider Olimpii/Unii Bartosz Such nie do końca wyleczył kontuzję kręgosłupa, ale z poświęceniem walczył o pierwszy punkt dla swojej drużyny. Po 1. secie, w którym dosłownie znokautował Prądzińskiego, w dwóch kolejnych musiał uznać wyższość rywala, ale ostatecznie zwyciężył.

Równie wyrównany pojedynek stoczył Gołębiowski. Zwłaszcza drugi set dostarczył emocji, ale na przewagi ostatecznie zwyciężył grudziądzanin.

Trzeci punkt dla Olimpii/Unii zdobył Li Bochao,pewnie pokonując Perka.

Przeczytaj także: Wygrana Olimpii w Olsztynie, kolejne umowy w Zawiszy

Grudziądzanie są aktualnie na 6. miejscu w superlidze. Jednak jako jedyni rozegrali z Pogonią mecz we wcześniejszym terminie. We wtorek rozegrana zostanie 14. kolejka i drużyny zwycięskie zainkasują kolejne punkty.

Mimo zdobycia 3 punktów z Pogonią, Olimpia/Unia ma iluzoryczne szanse na przebicie się po play off. Pogrzebała swoje szanse przegrywając wcześniej w Rzeszowie.