OOM "Małopolska '2012. Na plaży bez medalu

logo organizatorów
Kadetom Chemika Bydgoszcz nie udało się powtórzyć sukcesu z hali. W olimpijskim turnieju siatkówki plażowej uplasowali się poza podium.

Finały XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Małopolska '2012" w siatkówce plażowej odbyły się w Gorlicach. W turnieju kadetów wystartowało 16 par, w tym trzy reprezentujące Kujawsko-Pomorskie. Tworzyli je zawodnicy Chemika Bydgoszcz. Najlepiej spisali się Paweł Stysiał i Jan Lesiuk, którzy zajęli 6. miejsce. Drogę do strefy medalowej zamknęli im zawodnicy z ze Śląska, późniejsi brązowi medaliści: Bartosz Bućko i Karol Borończyk (BBTS Bielsko-Biała).

Siódme miejsce w Gorlicach zajęli Kamil Droszyński i Aleksander Łyczak, z kolei Jakub Nurczyński i Jędrzej Goss zostali sklasyfikowani na 13-16. pozycji. Złoty medal zdobyli Stanisław Szymankiewicz i Aleksander Śliwka (Kangury Wrocław, Dolnośląskie). Dodajmy, że turniej olimpijski jest zarazem mistrzostwami Polski w tej kategorii wiekowej.

Bez naszych dziewczyn

W olimpijskim turnieju kadetek nie mieliśmy żadnych przedstawicielek. Jedyna para, która wystartowała wcześniej w półfinale Mistrzostw Polski w Pucku Agata Trybuła/Magda Froń (Joker Świecie) zajęła w nim 6. miejsce, a przepustki olimpijskie otrzymały tylko cztery najlepsze duety. Świecianki wówczas w decydującym meczu przegrały 1:2 z siatkarkami z Iławy (Monika Pietroczuk, Angelika Niewińska), które w Gorlicach zdobyły srebrny medal. Złoto zgarnęły reprezentantki Łódzkiego Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź).