OOM "Małopolska '2012". Udany początek Kujawsko-Pomorskiego

Kadetki z Kujawsko-Pomorskiego udanie zaczęły olimpijskie zmagania. Bez straty seta pokonały Lubelskie Nadesłane
Dziś rozpoczęły się finałowe turnieje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Małopolska '2012" w siatkówce dziewcząt i chłopców. Lepszego startu naszych drużyn nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli kadeci. Oni turniej mają w dwóch halach sportowych w Krakowie. Kujawsko-Pomorskie pokonało na inaugurację Warmińsko-Mazurskie 3:1 (21, -22, 18, 13).
- Przegraliśmy tylko drugiego seta, trochę niepotrzebnie - mówi trener Jerzy Komorowski. - W pozostałych byliśmy lepsi, a w ostatnim rozbiliśmy rywali do 13. Jutro w samo południe gramy z Podlaskim, które dziś uległo Podkarpackiemu 1:3.

KADRA K-P: Droszyński, Goss, Lesiuk, Komorowski, Nowakowski, Łyczak, Stysiał (l) oraz Głowacki, Siwicki, Szczucki-Kriese.

Bez straty seta

Dziewczyny grają w Proszowicach i Nowym Brzesku. Rywalizacja rozpoczęła się po południu. W inauguracyjnym meczu Kujawsko-Pomorskie zwyciężyło Lubelskie 3:0 (18, 15, 25).
- Wszystko poszło po naszej myśli - cieszy się trener Agata Kopczyk. - Może gra nie była najlepsza, ale liczy się wynik, który pójdzie w świat.

KADRA K-P: Matuszewska, Fojucik, Chmielewska, Nowakowska, Nowicka, Jakieleszek, Kempa (l) oraz Ceglarska, Pyzdrowska, Nowacka, Pulikowska (l).

W drugim meczu grupy "F" Mazowieckie pokonało Dolnośląskie 3:1. Jutro nasze siatkarki o godz. 10 zmierzą się z Dolnośląskim.