Pięściarki Wdy Świecie i Startu Grudziądz zdobyły cztery brązowe medale

Sławomir Wojciechowski
olimpiadamlodziezy.pl
W Ząbkowicach Śląskich odbył się finałowy turniej XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie kobiet. Pięściarki ze Świecia i Grudziądza zdobyły cztery krążki.

W tym roku o olimpijskie medale z naszego regionu rywalizowały tylko panie. W ringu zaprezentowały się cztery pięściarki Wdy Świecie i trzy Startu Grudziądz. W każdej kategorii wagowej startowało po 8 zawodniczek, zatem wygrana w ćwierćfinale dawała już podium. Pierwsze swoje walki pozytywnie zaliczyły: Oliwia Modrzyńska (52 kg, Start), Wiktoria Gburczyk (57 kg, Wda), Klaudia Poliwczak (63 kg, Start), Ewelina Gapińska (75 kg, Wda),. Niestety, żadnej z nich nie udało się awansować do finału, więc musiały zadowolić się brązowymi medalami. Najbliżej celu były Modrzyńska, Gburczyk, Poliwczak, które swoim rywalkom, odpowiednio z Białegostoku, Jaworzna i Sokółki, uległy po 1:2. Świecianka Ewelina Gapińska swoją walkę półfinałową Weronice Cieraszko (MOSM Tychy). oddała walkowerem

W ćwierćfinale swoje pojedynki przez TKO w 1. rundzie przegrały: Maja Olszewska (54 kg, Wda), Wiktoria Pruszkowska (57 kg, Start), Malwina Matuszewska (66 kg, Wda).

Z pięściarek z Kujawsko-Pomorskiego najlepiej walczyła Natalia Karkowska (Champion Włocławek), która zdobyła srebro w wadze 50 kg. W finale uległa Weronice Pawlak (Gryf Wejherowo) 1:2.