Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Opłaty Roamingowe za granicą 2017. Ile zapłacę?

Małgorzata Stempinska
Małgorzata Stempinska
Od 15 czerwca br. nie ma już opłat roamingowych na terenie państw Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii.
Od 15 czerwca br. nie ma już opłat roamingowych na terenie państw Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii. Krzysztof Kapica
Od 15 czerwca br. nie ma już opłat roamingowych na terenie państw Unii Europejskiej, a także w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii.

30 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące roamingu.
źródło: TVN24/x-news

To świetna wiadomość dla wszystkich, którzy tegorocznych urlop planują w jednym z krajów Unii Europejskiej, czyli w: Belgii, w Luksemburgu, w Bułgarii, na Łotwie, w Chorwacji, na Malcie, na Cyprze, w Niemczech, w Czechach, w Danii, w Portugalii, w Estonii, w Rumunii, w Finlandii, na Słowacji, we Francji, na Słowenii, w Grecji, w Szwecji, w 
Hiszpanii, na Węgrzech, w Holandii, w Wielkiej Brytanii, w Irlandii czy Włoszech.

Po powrocie do Polski nie zapłacą dodatkowo za połączenia, smsy i transmisję danych z zagranicy. Opłat roamingowych nie ma już także w Norwegii, Liechtensteinie i na Islandii (tj. w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego).

Opłaty zniesiono na mocy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Wprowadziło ono zasadę, zgodnie z którą klienci powinni skorzystać z usług na warunkach krajowych według zasady „roam like at home” („płać jak w domu - dop. red.).

Dotyczy to zarówno klientów abonamentowych, jak również tych, którzy mają telefon na kartę. Najbardziej skorzystają ci, którzy mają nielimitowane usługi. Nic nie dopłacą do rachunku za korzystanie z telefonu za granicą. Jeśli w abonamencie mają pulę na rozmowy czy smsy, to mogą ją wykorzystać także na wakacjach w Europie.

Poza Unią policzą nam za roaming

Jeśli na wakacje jedziemy np. do Turcji, Egiptu, Szwajcarii czy Stanów Zjednoczonych i mamy nadzieję, że stamtąd za 
darmo zadzwonimy do Polski, jesteśmy w błędzie.

Sympatycy PiS z regionu pojadą na spotkanie z Trumpem

Poza Unii Europejską i trzema wspomnianymi krajami EOG opłaty roamingowe obowiązują. Zatem jeśli stamtąd zadzwonimy do Polski, zapłacimy kilka złotych za minutę połączenia. Stawki opłat obowiązujące u naszego operatora możemy znaleźć na jego stronie interne-towej. Otrzymamy je również po przekroczeniu granicy kraju, w którym będziemy wypoczywać.

Dzwonisz z Polski? To rozmowa międzynarodowa

Czy zniesienie dodatkowych opłat obejmuje również połączenia z Polski do innych krajów Unii? - Nie. Nowe zmiany dotyczą wyłącznie usług świadczonych w roamingu ogólnounijnym, a więc usług świadczonych podczas pobytu w innym kraju. Nie dotyczą połączeń międzynarodowych realizowanych z kraju za granicę - odpowiadają w biurze prasowym Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Warszawie.

By obniżyć koszty takich połączeń, należy skontaktować się z operatorem. Być może oferuje on pakiety minut pozwalające obniżyć koszt takiej usługi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska