Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oponeo.pl chce zbudować nowy zakład i zatrudnić 200 osób. Dlaczego nie w Bydgoszczy?

agad
Archiwum/Agnieszka Domka-Rybka
Do giełdowej spółki prowadzi... gruntowa droga: - To droga przez mękę, wstyd nam przed zagranicznymi gośćmi - nie kryją w zarządzie firmy.

Jesteśmy bydgoszczanami i chcielibyśmy dalej rozwijać biznes w tym mieście, ale, niestety, są problemy, które mogą nas zmusić do przeprowadzki - mówi Michał Butkiewicz, członek zarządu Oponeo.pl.

Oponeo.pl właśnie zdobyło kolejny rynek

Uruchomiło internetowy sklep z oponami i felgami w Belgii, a, oprócz Polski, ma jeszcze e-sklepy np. w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i nawet w Turcji.

Spółka zatrudnia 165 osób. W bydgoskim call center pracują m.in. osoby pochodzące z Turcji, Włoch, Wenezueli, Słowacji, Anglii i Holandii. Ponieważ udział sprzedaży zagranicznej wzrasta z roku na rok, Oponeo planuje rozbudowę.

Prace budowlane miałyby rozpocząć się już w przyszłym roku. W nowo wybudowanym zakładzie pracę ma znaleźć 200 osób. Jednak zarząd firmy rozważa budowę poza Bydgoszczą ze względu na stan dróg dojazdowych do obecnej siedziby. Z tego samego powodu firma musiała wynająć magazyny na osiedlu Osowa Góra.

Ulice Podleśna, Łucka i Wąbrzeska są nieutwardzone i dojazd nimi do Oponeo to droga przez mękę. Podleśna jest gruntowa i, szczególnie podczas deszczu, powstają na niej dziury. To utrudnia samochodom dostawczym transport opon do firmy. Narzekają też pracownicy, którzy są skazani na częste naprawy samochodów ze względu na warunki, jakim muszą codziennie sprostać ich auta.

Zarząd spółki, jak i okoliczni mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do władz miasta z prośbą o zmianę nawierzchni ulic. Bez skutku. W tym rejonie mieści się ok. 50 różnych firm.

- Część naszych specjalistów od rynków zagranicznych pracuje w Poznaniu, myślimy więc o rozbudowie call center w tym mieście. Otrzymaliśmy już także propozycje od podbydgoskich gmin, myślimy - dodaje Butkiewicz.

Bydgoszcz może dużo stracić, jeśli Oponeo zainwestuje gdzie indziej. Przy okazji uciekną też miejsca pracy. Niedawno podobne kłopoty miała Pesa, której zabytkowa lokomotywownia przeszkadzała w wybudowaniu hali, ale udało się je rozwiązać. Pesa może inwestować.

CZYTAJ TEŻ: Zabytek Pesy może zmienić adres, 300 miejsc pracy może nie odjedzie

Jak będzie w przypadku Oponeo?

Łukasz Niedźwiecki, _zastępca prezydenta Bydgoszczy, _obiecuje, że postara się, wspólnie z Oponeo, rozwiązać ten problem: - W tym tygodniu zamierzam spotkać się z zarządem firmy.

Dodaje, że utwardzenie dróg w tym rejonie to ogromny koszt. - Nie chodzi przecież o jedną ulicę, a o duży teren. W zarządzie dróg powstaje specjalny program dla firm, by mogły partycypować w kosztach inwestycji, jeśli są ważne dla ich biznesu. W tej sytuacji deklaruję, że przyspieszymy prace nad tym programem - zapewnia Niedźwiecki.

 

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska