https://pomorska.pl
reklama

Orzeł w hotelu Bulwar

Katarzyna Fus
archiwum
Dziś toruński zespół Multicamerata oraz szwedzki Gotlands Blasarkvintett zagrają dla podwodnego okrętu ORP Orzeł. Koncert i wystawa już od 19 w hotelu Bulwar.

Wieczór będzie początkiem trasy europejskiej. MultiCamerata wraz z Gotlands Blasarkvintett w ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej wyruszą w tournee koncertując we wszystkich ważniejszych miejscach pamiętających historię ORP Orzeł.
Pierwszy będzie Toruń, miasto w którym kształciło się wielu członków załogi okrętu właśnie w szkole morskiej, gdzie dziś mieści się hotel Bulwar. Dalej trasa będzie wiodła do Hagi, Vlissingen w Holandii, miejsc projektowania i budowy. Na trasie pojawi się również Tallinn w Estonii, port internowania, Gotlandia w Szwecji, miejsce postoju po brawurowej ucieczce i wreszcie Edynburg, Rosyth i Dundee brytyjskie porty, z których wypłynął na swój ostatni rejs.
Koncertom towarzyszy wystawa fotogramów przedstawiających wyjątkowe dzieje okrętu podwodnego noszącego w nazwie godło państwa polskiego. Wstęp na koncert i wystawę wolny.

Wybrane dla Ciebie

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Czerwcowa waloryzacja emerytur - jest nowy wskaźnik. Tak urosną świadczenia od lipca

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska