Jak wylicza Grzegorz Czarnowski z wydziału edukacji w urzędzie do tej pory było 17 najróżniejszych spotkań - z dyrektorami, związkami zawodowymi, z komisją oświaty, z rodzicami dzieci z klas III i VI. Efekt tego dialogu i dyskusji jest taki, że zostają wszystkie do tej pory istniejące podstawówki, a na bazie Gimnazjum nr 1 zostanie stworzona nowa placówka - Szkoła Podstawowa nr 8.
Jak to już wcześniej ustalono, Szkoła Podstawowa nr 1 „wchłonie” Gimnazjum nr 2. W mieście będzie też nadal funkcjonować szkoła podstawowa, która pozostaje w gestii diecezji pelplińskiej, z kolei gimnazjum katolickie ma być przekształcone w liceum.
>> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<
Na sesji 20 lutego zostanie podjęta uchwała intencyjna o planowanych zmianach, która będzie konsultowana ze związkami zawodowymi, do 31 marca musi zapaść uchwała o strukturze oświaty w Chojnicach. Do 10 kwietnia szkoły będą musiały przedłożyć arkusze organizacyjne, a do 15 kwietnia mają być gotowe warunki i kryteria rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli. Do 15 maja z kolei dyrekcje mają czas na powiadomienie nauczycieli o zmianach, a do 25 maja nastąpi zatwierdzenie arkuszy organizacyjnych.
W listopadzie rada miejska podejmie decyzję o przekształceniu szkół i do tego czasu mają one mieć nowe statuty. - Przed nami naprawdę pracowity rok - podsumowuje Czarnowski. - Do 20 lutego czekamy na deklaracje rodziców, gdzie chcą posyłać swoje dzieci.
Jak podkreśla, przez najbliższe dwa lata nauczyciele mogą być raczej spokojni o swoje miejsca pracy.
Pogoda na dzień (09.02.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE
Źródło: TVN Meteo Active/x-news