https://pomorska.pl
reklama

Oto ćwierćfinałowa rywalka Igi Świątek w Dubaju. O której godzinie zagra Polka?

Łukasz Konstanty
Fot. Kamran Jebreili/Associated Press/East News
Qinwen Zheng pokonała w środę Anastazję Potapową 6:3, 6:2 w trzeciej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 w Dubaju. Chinka będzie w czwartek ćwierćfinałową rywalką liderki światowego rankingu - Igi Świątek.

Świetny początek roku Qinwen Zheng

Zheng ma za sobą udany początek sezonu. Przy wielkiej pomocy szczęścia dotarła po raz pierwszy w karierze do wielkoszlemowego turnieju Australian Open, w którym nie sprostała Arynie Sabalence. W sześciu wcześniejszych meczach mierzyła się jednak z niżej notowanymi rywalkami (wszystkie były wówczas klasyfikowane poza czołową pięćdziesiątką).

Finał pozwolił chińskiej tenisistce na uzyskanie pokaźnej liczby punktów, która z kolei wywindowała ją na siódmą lokatę w rankingu WTA. Jeśli jednak w czwartek przegra ze Świątek, osunie się w klasyfikacji o jedną pozycję (zostanie wyprzedzona przez Czeszkę Marketę Vondrousovą).

Bilans meczów Świątek - Zheng

Liderka światowego rankingu z Qinwen mierzyła się dotychczas pięciokrotnie i każdy z tych pojedynków rozstrzygała na swoją korzyść. Nie oznacza to jednak, że rywalka wychodziła na kort prosząc o najniższy wymiar kary - Chinka aż trzykrotnie jako pierwsza wygrywała seta, potem jednak to Iga przejmowała inicjatywę i odwracała losy potyczek.

Finalistka Australian Open w przeszłości wygrywała już z tenisistkami klasyfikowanymi w czołowej piątce - dwukrotnie jej wyższość musiała uznać Tunezyjka Ons Jabeur, raz z kolei klasyfikowana wówczas na czwartej pozycji Paula Badosa. Nigdy natomiast nie wygrała z zawodniczką, która w danym momencie zajmowała pierwsze, drugie lub trzecie miejsce.

Godzina rozpoczęcia meczu Świątek - Zheng

Organizatorzy turnieju w Dubaju dotychczasowe spotkania z udziałem Igi Świątek wyznaczali na godzinę 16.00 czasu polskiego i nie inaczej będzie także w ćwierćfinale. Właśnie o tej godzinie dojdzie do polsko-chińskiego starcia, którego stawką będzie awans do półfinału.

Magazyn Gol24: Kadra pod lupą, przed meczem z Mołdawią

Dalszy ciąg artykułu pod wideo ↓
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

W innych spotkaniach zaplanowanych na czwartek Vondrousova zmierzy się z Soraną Cirsteą (11.00), Jasmine Paolini zagra z Jeleną Rybakiną (nie wcześniej niż 12.30), z kolei po spotkaniu z udziałem naszej tenisistki na korcie pojawią się Coco Gauff i Anna Kalinska - zwyciężczyni tej potyczki będzie rywalką Igi, jeśli Polka awansuje do półfinału.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Dodatkowe 2150 złotych dla osób powyżej 75. roku życia. Jak dostać bon senioralny?

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Po skończeniu 65 lat nie przegap tych 7 dodatków do emerytury. Oto co ci przysługuje

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska