
Tytuł "Zasłużony dla powiatu grudziądzkiego" odebrał Henryk Pasik.
Dużą część zawodowego życia poświęcił pracy na rzecz powiatu grudziądzkiego. Ma wielką wiedzę o regionie, a swoją wiedzą dzieli się z mieszkańcami. Jest autorem tekstów i zdjęć do szeregu publikacji promujących powiat grudziądzki. Działa jako przewodnik turystyczny PTTK. Jest organizatorem i przewodnikiem rajdów śladami najciekawszych zakątków powiatu grudziądzkiego. Dba o szlaki turystyczne: o ich stan jak i odpowiednie znakowanie.

Tytuł "Zasłużony dla powiatu grudziądzkiego" odebrał Wojciech Soborski. Całe dorosłe życie poświęcił pracy na rzecz rozwoju rolnictwa w powiecie grudziądzkim. Pracował w różnych Państwowych Gospodarstwach Rolnych na terenie powiatu a po 1990 roku w spółce pracowniczej AgroPlon. Do chwili obecnej pełni funkcję prezesa spółki i kierownika gospodarstwa, które zajmuje się hodowlą koni. Jest miłośnikiem koni i sportów konnych. W dyscyplinie powożenia zaprzęgami parokonnymi zdobył w 2013 roku wicemistrzostwo Polski w kategorii amatorów. Jest uczestnikiem i współorganizatorem regionalnych konkursów w powożeniu zaprzęgami parokonnymi w Świeciu nad Osą.

Tytuł "Zasłużony dla powiatu grudziądzkiego" odebrał Kazimierz Tamiłowski. Oddał wielkie zasługi na rzecz rozwoju sportu w powiecie grudziądzkim. Jest wieloletnim członkiem klubów sportowych "Piast" Łasin, Zryw Grudziądz i LZS Płomień. Pracował także jako trener piłki nożnej w LZS Radzynianka, LZS Zieloni Mełno, LKS Piast Łasin oraz sekcji podnoszenia ciężarów w LZS Płomień i LKS Piast Łasin. Działa w powiatowych oraz regionalnych strukturach LZS. Jest czynnym zawodnikiem sekcji trójboju siłowego. Obecnie posiada 8 rekordów świata oraz 10 rekordów Europy w wyciskaniu na ławeczce w trójboju siłowym weteranów.

Tytuł "Zasłużony dla powiatu grudziądzkiego" otrzymała Fundacja "Ochrona Zdrowia i Rehabilitacja Niepełnosprawnych" z Łasina. Założona w maju 1991 roku działa nieprzerwanie do dziś na rzecz aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem z terenu powiatu grudziądzkiego. Głównym polem działania są WTZ dla osób niepełnosprawnych, a także Spółdzielnia Socjalna Perspektywa. Fundacja świadczy kompleksowe wsparcie począwszy od zaproszenia osoby z domu do uczestnictwa w procesie rehabilitacji społecznej i zawodowej, aż do wejścia na otwarty rynek pracy. Za swoją działalność fundacja otrzymała wiele nagród i wyróżnień od władz lokalnych i regionalnych. Jest m.in. potrójną laureatką konkursu marszałka województwa o nazwie "Rodzynki pozarządówki". Wyróżnienie odebrała Katarzyna Pyszora, prezes fundacji.